Pečoru ezerā ielūst automašīna

Uz ūdenstilpnēm ledus ir neprognozējams un bīstams – pārliecinājās kāds taurupietis. Izklaides brauciens Kristam ar draugiem, velkot slēpotājus aiz automašīnas uz ledus, beidzās ar nogrimušu sprēkratu Pečoru ezerā.

Krists stāsta: “Nekāda vaina, nelikās, ka varētu ielūzt. Jo likās, ka ledus biezums ir pietiekams. Bet tajā vietā, kur mašīna ielūza, tur nāk iekšā avots, un tajā vietā ledu no apkašas sāk izskalot un tas bija plānāks. Es apgriezos tā, kā biju apstājies vienā brīdī uz tā ledus, dzirdēju, ka krakšķis ir, bet pazuda tie krakšķi. Un tad turpināju braukt, un pēkšņi vienkārši mašīnas priekša ielūza ledū.”

Par laimi negadījums ir bez cietušajiem. Krists no automašīnas izkāpis paša spēkiem. Viņš stāsta, ka bija atstāts logs vaļā – juta, ka mašīna sāk grib, tad pa to izkāpa ārā. “Pirmajā momentā, kad ielūza mašīna, bija stress, nezinu, ko darīt, kur likties. Un tad beigās nomierinājos un lēnu garu izkāpu ārā no mašīnas, lai nesatraumētu sevi,” Krists stāsta un piebilst, ka brīdī, kad mašīnu sāk vairāk kustināt, tā vairāk arī sāk slīdēt ūdenī iekša.

Notikums nonāca arī Valsts policijas redzeslokā. Kristam uzlikts naudas sods 200 eiro apmērā. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirkņa pārstāvis Atis Ratnieks pauž: “Pārkāpums noformēts par agresīvu braukšanu, kas izpaudās pasažieru pārvadāšanā.”

Vēl šobrīd Krists gaida Valsts vides dienesta ziņojumu, kas izvērtē, vai nav radīts kaitējums videi. Krists gan norāda, ka automašīnu no ezera tajā paša dienā izvilkuši. 

Elmars Jasinskis, Valsts vides dienesta operatīvās koordinācijas centra vadītājs, stāsta, ka tiek pieņemti administratīvie sodi, kā arī sodi par vides piesārņošanu.

Valsts policija aicina nebūt pārgalvīgiem un katru reizi pirms došanā uz ledus izvērt iespējamās sekas. Atis Ratnieks gan piebilst, ka neesot izslēgts, ka vizināšanās var beigties ar traumām.

Kristam izklaides brauciens uz ledus izmaksājis aptuveni 3000 eiro. Viņš atzīst - galvenais, ka visi ir veseli un nav cietuši.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā norāda, ka uz izsaukumiem, kur ledū ielūzis transportlīdzeklis, dodas vien gadījumos, ja ir nepieciešams glābt cilvēkus, kas šajā ziemas sezonā bijis divas reizes. Saskaņā ar Ogres novada pašvaldības 15. decembra rīkojumu uz novada administratīvajā teritorijā esošo publisko ūdenstilpņu ledus atrasties ir aizliegts.