Pēcsvētku dienā 8 no 10 pieķertajiem dzērājšoferiem bijuši stiprā reibumā

Pirmajā darbdienā pēc Ziemassvētku brīvdienām uz Latvijas ceļiem pieķerti desmit dzērājšoferi, un astoņi no viņiem bijuši stiprā reibumā, proti, alkohola koncentrācija šo autovadītāju organismā pārsniegusi 1,5 promiles, par ko iestājas kriminālatbildība, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijā.

Otrdien trīs dzērājšoferi pieķerti Rīgas reģionā, pa diviem - Kurzemē, Latgalē un Zemgalē, bet viens - Vidzemē.

No stiprā reibumā pie stūres apturētajiem autovadītājiem trīs vadīja sev piederošus transportlīdzekļus, kuri par šo pārkāpumu tiks konfiscēti, savukārt pieci bija sēdušies pie stūres citas personas īpašumā esošam transportlīdzeklim, un no šiem autovadītājiem tiks piedzīta naudas summa, kas var sasniegt spēkrata tirgus vērtību.

Aizvadītajā diennaktī kopumā Valsts policija fiksējusi 265 ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, tostarp 67 šoferi apturēti par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.

24 stundu laikā uz Latvijas ceļiem reģistrēti 110 satiksmes negadījumi, septiņos no tiem cietuši kopskaitā desmit cilvēki, bet vienā avārijā ir bojāgājušais.

LETA jau ziņoja, ka ceļu satiksmes negadījums ar bojāgājušo notika ap plkst.20 Saldū, Lielajā ielā, kur automašīna notrieca gājēju un no notikuma vietas aizbrauca. Policija aicināja atsaukties notikušā aculieciniekus, un drīz vien iespējamais vaininieks tika aizturēts.


Foto: Freepik; attēlam ilustratīva nozīme