Pēdējais brīdis, lai izsūtītu apsveikumus un paciņas uz ārzemēm..ir tagad!

Īsi pirms Ziemassvētkiem visā pasaulē pieaug pasta sūtījumu apjoms. Šogad jārēķinās, ka sūtījumu transportēšanu būtiski ietekmēs Covid-19 izplatība. Tāpēc šis uzskatāms par teju beidzamo brīdi, kad radiem un draugiem uz ārvalstīm nosūtīt Ziemassvētku apsveikuma kartītes un paciņas.


Šis ir pēdējais brīdis, kad radiem un draugiem ārvalstīs nosūtīt Ziemassvētku apsveikuma kartītes un paciņas. Īsi pirms Ziemassvētkiem visā pasaulē pieaug pasta sūtījumu apjoms, bet šogad to transportēšanu būtiski ietekmēs Covid-19 izplatība visā pasaulē.

Valmieras 1. pasta nodaļas priekšniece Rasma Augstskalniete māk stāstīt, ka Anglija ir tā valsts, uz kuru paciņas tiek sūtītas jūtami vairāk. Visbiežāk paciņās tiek liktas piparkūkas un “Laimas” saldumi. Pasta nodaļas priekšniece rekomendē sūtījumus drošāk ievietot kastītēs, lai ceļā ar tiem nekas neatgadītos. Tāpat svarīgi atcerēties, ka  šķidrumus un plīstošas mantas paciņā likt  nedrīkst un kastītei jābūt vaļā, lai operators var pārliecināties, ka tajā nav ievietots nekas aizliegts.

VAS “Latvijas pasts” valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns uzsver, ka, lai svētku sveicieni laikus sasniegtu radus un draugus ārvalstīs, tie jāizsūta tagad. Citādāk, lielo apjomu un Covid-19 dēļ, tie ceļā var aizkavēties. Ja līdz pandēmijai pasta operatori visā pasaulē sūtījumu piegādi izmantoja arī pasažieru aviopārvadājumus, tad, tiem samazinoties, jāmeklē alternatīvi risinājumi.

Vilcāns norāda, šobrīd visilgāk ceļo sūtījumi uz Austrāliju, ASV, kā arī Āzijas valstīm, Eiropā problēmas pagaidām nav. Taču arī pašiem mazākajiem nevajadzētu kavēties ar vēstuļu sagatavošanu Ziemassvētku vecītim, sūtot vēlmju sarakstu uz Lapzemi, vecītis pašlaik to saņems laikā, bet jāatceras, ka paciņai no vecīša ir vēl jāpienāk, tāpēc šeit nepieciešams vadīties pēc tās pašas receptes, jo ātrāk, jo labāk!

Valmieras 1. pasta nodaļas priekšniece Rasma Augstskalniete norāda, ka pēdējos pāris gadus Ziemassvētku laikā atkal pieaugot klasisko apsveikuma kartīšu sūtījumu apjoms. Arī Valmieras ielās satiktie ļaudis atzīst, tā ir jauka svētku tradīcija.

Lai sūtījums nonāktu galā, svarīgi izvēlēties arī pareizā nomināla pastmarkas. Ja tā ir parast apsveikuma kartīte, tad jāiegādājas marka par 1 eiro, bet ja tā zīmētā, līmēta pašu spēkiem svarīgi to pasta nodaļā nosvērt, lai nesvērtu vairāk par 20 gramiem, kas nozīmē, ka par sūtījumu būs jāpiemaksā.

Tā pat pastā uzsver apsveikuma kartiņās nevajadzētu ievietot naudu, mūsdienās to daudz ērtāk un drošāk nosūtīt izmantojot banku pakalpojumus.

Foto: Unsplash