Pēdējo piecu dienu laikā uz valsts robežām pieķerti 1330 cilvēki bez Covidpass

Latvijas-Lietuvas robežas Rucavas novadā izveidota bāze, kur gan robežsargi, gan Zemessardzes pārstāvji aktīvi pārbauda ieceļojošos cilvēkus, lai pārliecinātos, vai viņi ir aizpildījuši Covidpass anketu. Šajā postenī veiktas pārbaudes 745 iedzīvotājiem, no kuriem 20 procentiem tās nebija aizpildītas.

Guntars Spinga, Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes Kurzemes dienesta pārstāvis, pauž, ka katru dienu ir jūtams progress – cilvēki ir sapratuši, ka jāreģistrējas. Viņš atzīst, ka šobrīd cilvēku skaits, kas nav piereģistrējies Covidpass.lv, ir nokrities līdz 20%.

Covidpass pārbaudes pierobežā tiek veiktas jau no 26. novembra – gan galvenajos robežpunktos, gan mazākos pārejas punktos. Šobrīd policijas darba pienākumos ir pieskatīt mazākos kontrolpunktus, pa kuriem nenotiek lielākā satiksmes plūsma. Katrās brīvdienās, arī šajā nedēļas nogalē tajos notiks pastiprināta kontrole 12 stundu režīmā.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks Ingus Ukstiņš uzskata, ka Covidpass nepildīšana ir cilvēku nolaidība. Viņš pauž: “Tā ir ļaunprātība no cilvēkiem, kas šīs pases nav aizpildījuši un neveic šo pašizolāciju, ja viņš ir aizbraucis ārpus Latvijas robežām.”

Rucavas novada iedzīvotāji, kuri dzīvo tieši Latvijas – Lietuvas robežas tuvumā, lielākoties atbalsta pastiprinātu robežkontroli, ņemot vērā, ka iepriekš pamanīts, ka ir cilvēki, kas ierodas no Lietuvas, neievērojot pašizolāciju. Kāds Rucavas novada iedzīvotājs uzskata, ka, ja cilvēks nesaprot, viņi ir jāķer rokās, taču kāds cits pauž, ka labprāt svinētu Ziemassvētkus un Jauno gadu Lietuvā, taču saprot situācijas nopietnību. “Pieturēsimies pie režīma un gaidīsim labos laikus.”

Atbildīgo valsts institūciju sadarbību Covidpass kontroles jomā visas iesaistītās puses vērtē kā ļoti labu. Kā jau iepriekš medijos izskanējis - tieši Zemessardzes atbalsts robežsardzei ir viens no galvenajiem faktoriem, kā nodrošināt nepieciešamos resursus pastiprinātai imigrācijas kontrolei Latvijas pierobežā.