Pēdējos gados pirmās iekštelpu sacensības norisinās Valmierā

Ziemas vieglatlētikas sezona atklāta ar sacensībām iekštelpās, kovida dēļ tās nebija norisinājušās kopš pandēmijas sākuma, līdz ar to starptautiskas sacīkstes ir liels notikums visas valsts mērogā. Šodien Valmierā pulcējās ārvalstu un arī pašmāju sportisti, kuriem treniņus ilgu laiku nācās aizvadīt āra apstākļos.

Pirmās vieglatlētikas sacensības iekštelpās divu gadu laikā. Baltijas jaunākajā sporta manēžā Jāņa Daliņa stadionā. Divu dienu garumā norisinās vieglatlētikas turnīrs, kur pulcējas vairāk nekā 400 sportisti.

Turnīrs norisinās bez skatītāju klātbūtnes. Pie stadiona ieejas ir personu saraksts, kuri drīkst atrasties sacensībās, viss notiek zaļajā režīmā.

Šīs ir pirmās oficiālās iekštelpu sacensības jaunatklātajā Jāņa Daliņa stadionā. Piektdien starts dots U16 vecuma grupas vieglatlētiem, bet sestdien sacensībās piedalīsies pieaugušie sportisti. “Cīnīsies vieni no vadošajiem Latvijas vieglatlētiem dažādās disciplīnās. Tīri nostartēt, jo Latvijas vieglatlētiem nesanāca startēt ziemas manēžā un lēnām iegriezties ziemas sezonā,” skaidro Megija Stalberga, Sacensību galvenā tiesnese.

Megija Stalberga divus gadus strādā vieglatlētikas treneres amatā. Šīs viņai ir pirmās lielās sacensības iekštelpās kā sacensību galvenajai tiesnesei. “Mēs domājām, kā var dabūt iespēju vairāk sportistiem startēt vairāk dalībnieki. Mēs atdalījām vecuma grupas, vienā dienā U16, otrā dienā ir pieaugušie, lai vienā dienā 250, otrā - 250.”

Ilgu laiku sportistiem nācās trenēties āra apstākļos, lai gan jaunajiem sportistiem tas nebija šķērslis.

Uz sacensībā ieradušies arī Igaunijas un Lietuvas sportisti, bet daži atlēti no ārzemēm atbraukuši tikai treniņnometnē. Lietuvas sportiste Urte Baikstyte Valmierā pavadīs divas nedēļas, jo tik moderna sporta halle viņiem neesot. “Mēs atbraucām uz šejieni treniņnometnē, jo Latvijā ir jauns stadions. Šeit ir ļoti ērti, ka var dzīvot vienā vietā, kur trenējies. Stadionā ir arī jauns skrejceļš - tas mums ir ļoti komfortabli. Lietuvā pandēmijas laikā mums bija iespēja doties uz treniņiem, tāpat bija arī dažas sacensības. Es dzirdēju, ka Latvijā nevarēja trenēties iekštelpās, tāpēc mums Lietuvā bija paveicies.”

Aivars Noris uz Valmieru atbraucis ar astoņiem sportistiem, viņš atzīst, ka pandēmijas laiks kaitējis jauno sportistu veselībai. Vēl viena problēma Latvijas vieglatlētikā ir puišu deficīts. “Sporta spēļu komandas ļoti agri savāc mazos bērniņus - futbolu, basketbolu no bērnudārza sāk spēlēt, vieglatlētikā mēģinām vākt no pirmās līdz otrās klases. Kas atliek, ar tiem strādājam.”

“Ziemassvētku kauss 2021” Jāņa Daliņa stadionā ir iesildošās sacensības nākamā gada ievadā gaidāmajām Latvijas čempionātam, kā arī Baltijas U18 un U20 čempionātam vieglatlētikā.