Peldētājiem pandēmijā zudusi interese par savu sporta veidu

Pēc divu gadu pārtraukuma Valmieras peldbaseinā pulcējās sportisti. Bērni un jaunieši atkal varēja izjust sacensību radīto uztraukumu un adrenalīnu, ko daudzi nevarēja pieredzēt ilgāk nekā gadu. Daudzi sportisti pandēmijas laikā vai nu nolēmuši ar sportu vairs nenodarboties, vai arī maina sporta veidu.

Ar sejas maskām tribīnēs, bet enerģijas pilni baseinā – tā sportisti iesildījās sacensībām. Lielākai daļai sportistu šīs ir pirmās sacensības kopš pērnā gada novembra, izņemot Latvijas izlases dalībniekus – viņiem treniņi bija nodrošināti arī pandēmijas laikā. “Es zinu, ka daudziem ir motivācijas trūkums pēc ilgāka laika perioda, kad nav bijušas sacensības, nav bijuši treniņi. Ir problēmas sportistiem savākt motivāciju un startēt sacensībās,” atzīst Matīss, Latvijas peldēšanas izlases dalībnieks.

Tā ir peldēšanas lielākā problēma – sporta disciplīnu ir pametuši vairāki atlēti, kuri pandēmijas laikā izlēma beigt peldēt, jo nebija skaidrības, kad atsāksies treniņi un sacensības.

Peldēšanas treneris Germans Jakubovskis saka: “Mēs jau runājām ar pārējiem treneriem, ka jaunajiem sportistiem tās ir karjeras beigas, un, protams, daži pametuši, jo sapratuši, ka bez treniņiem nevar tikt tālāk. Nevar aizvietot tos visus - baseinu ar sportu, svaru zāli, tas tiešām ir murgs, ka peldētājs nepeld.”

Peldēšanas trenera viens no audzēkņiem Danils Bobrovs jūnijā sākumā kvalificējās vasaras olimpiskajām spēlēm Tokijā. Sagatavošanās posms lielajam sporta notikumam bija neierasts, jo kādu brīdi jaunietis nedrīkstēja peldēt. “Mēģinājām aizvietot, kad nebija baseins, ar zāli, ar treniņiem uz sauszemes, tagad atgriežamies pie treniņiem uz sauszemes, pat pietuvojamies labākajiem rezultātiem,” pauž Germans Jakubovskis.

ReTV ziņu aptaujātie treneri, kuri kameras priekšā nevēlējās runāt, atzīmēja, ka pandēmijas laiks varētu smagi ietekmēt peldēšanas nozari, kurā jaunieši, sasniedzot pilngadību, nav motivēti turpināt sportot. Pandēmijas laikā atlēti ar dažādiem veidiem sevi uzturēja fiziskajā formā.

Treneriem gan ir cerība, ka peldēšanas nodarbībām pievienosies jauni sportisti, bet liela neskaidrība ir par pandēmijas laika radīto “robu”, kā tas ietekmēs sporta veida attīstību.