Pentagons: ASV Baltkrievijā neredz pazīmes, kas varētu ietekmēt kauju gaitu Ukrainā

ASV pagaidām saistībā ar karaspēka izvietošanu Baltkrievijā nenovēro satraucošas pazīmes, kas potenciāli varētu ietekmēt situācijas attīstību kaujaslaukā Ukrainā, preses brīfingā apliecināja augsta ranga ASV Aizsardzības ministrijas amatpersona.

"Kas attiecas Baltkrieviju, tad tas ir tas, kam mēs, protams, sekojam. Pagaidām nav nekādu pazīmju, kas liktu mums mainīt mūsu uzskatus [par situācijas attīstību] kaujaslaukā patlabanējā izskatā," norādīja amatpersona.

Attiecībā uz stratēģisko lidmašīnu un citu Krievijas līdzekļu, kas spēj nest kodolieročus, pārvietošanu Krievijas iekšienē ASV nav novērojušas neko tādu, kas spētu mainīt ASV kodolatturēšanas pozīciju Eiropā, viņš piebilda.

Baltkrievijas militārā vadība nule paziņojusi par gatavību izvietot savā teritorijā aptuveni 9000 Krievijas karavīru kopīgā "reģionālā grupējuma" izvēršanas ietvaros.

Vienlaikus Krievija paziņojusi, ka sāk ikgadējās kodolmācības "Grom".

Savukārt NATO rīko pati savas kodolmācības "Steadfast Noon" ar 14 valstu piedalīšanos. To ietvaros notiks kaujas lidmašīnu treniņlidojumi virs Beļģijas, Ziemeļjūras un Lielbritānijas.


Foto: Freepik