“Personības kods” ar Ingu Gorbunovu jau trešdien kanālā ReTV

ReTV kanālā turpmāk ik trešdienu būs skatāms jauns raidījums “Personības kods”. Kā jau nosaukums saka priekšā, tajā viesosies personības – gan sabiedrībā zināmas, gan tādas, par kurām kaut ko vairāk uzzināsim raidījuma laikā. “Personības koda” pirmajā sezonā gaidāmas tikšanās ar Vairu Vīķi-Freibergu, Silviju Brici, Raimondu Tomsonu, Andreju Panteļējevu, Andreju Ērgli, Gunu Bīlandi, Andreju Osokinu, Zani Daudziņu, Zandu Rubeni, Anitru Tomu, Aiju Strautmani, Irbi Šmiti un citām interesantām personībām.

“Strādājot dažādos medijos jau gadus trīsdesmit, man bijusi iespēja iepazīt ļoti daudz interesantu cilvēku, sarunāties ar viņiem par dažādām tēmām, vērot, kā attīstās viņu profesionālā karjera, kādi dzīves līkloči un pārbaudījumi dažam reizēm jāpārvar. Tajās reizēs, kad cilvēki piekrīt intervijās dalīties ar citiem, tas nereti kādam izrādās tieši īstajā laikā dzirdēts stāsts, kas motivē kaut ko pārdomāt, turpināt iesākto, darīt kaut ko citādi, pieņemt lēmumu un tamlīdzīgi. Dažkārt tas notiek pilnīgi neapzināti, jo ir vienkārši cilvēciski uzrunājis,” saka raidījuma vadītāja Inga Gorbunova, kura ar raidījuma viesiem tiksies kultūrtelpā “Ola”.

Sarunas notiks ar dažādu paaudžu cilvēkiem – personībām, kam ir, ko pastāstīt citiem. “Reti taču kurš grib būt tikai persona valsts reģistrā, kuru raksturo vienīgi katram piešķirtais personas kods. Cenšamies dzīvi dzīvot kā personības. Tas nenozīmē, ka visiem obligāti jākļūst par, teiksim, ministriem vai slaveniem aktieriem. Svarīgākais, ka tu esi atradis to savu ceļu, nepadodies, ja uzkrīt melnā strīpa. Mācies no savām kļūdām. Ja gadās pakrist, piecelies un ej tālāk. Tas ne vienmēr ir vienkārši. Tāpēc uz sarunu aicināsim tādus cilvēkus, kam ir, ko pastāstīt. Kas ar saviem darbiem, aktivitātēm, dzīves redzējumu, pieredzi, atziņām un ieteikumiem var iedvesmot arī citus,” atklāj raidījuma vadītāja.

Inga savas karjeras laikā veidojusi intervijas ar dažādām personībām drukātajos medijos un arī podkāstos. Televīzijā viņa līdz šim pati bijusi tikai viesa lomā. Šī ir savā ziņā debija. “Skaidrs, ka es mazliet nervozēju, jo ētera laiks ierobežo un nav iespēju izrunāties tik gari un plaši, kā žurnālu intervijās, nav arī iespēju teikto papildināt, sarunāties ar cilvēku trīs stundas un tad publicēt interesantāko. Tomēr ļoti ceru, ka tā stunda kopā ar “Personības kodu” kanāla ReTV skatītājiem būs labi pavadīts laiks.”

Pirmais raidījuma viesis – Andrejs Panteļējevs. Kādreiz ietekmīgs politiķis, viens no tiem Augstākās padomes deputātiem, kurš balsoja par Latvijas neatkarības atgūšanu. Tagad skolotājs, grāmatas “Intīmi.. par grāmatām” autors. Pēdējā laika intervijās Andrejs stāstījis galvenokārt par grāmatu un savu grūto periodu. Pirms raidījuma viņš atzina, ka pašam jau apnicis runāt par vienu un to pašu. Tāpēc šoreiz saruna aizvedīs pagātnē – sākot no laika, kad trīsdesmitgadīgais Panteļējevs vēl tikai uzsāka savu politiķa karjeru. Andrejs arī atklāj, ka jau plāno nākamo grāmatu, kurā būs apkopotas atmiņas par viņam nozīmīgu dzīves periodu. Arī to, par ko viņš stāstīs memuāros, uzzini jau trešdien, 5. aprīlī, plkst. 21.25 kanālā ReTV!


Foto: Jānis Deinats