Personīga uzrunāšana vakcinēties - attaisnojas

Senioru personīga uzrunāšana vakcinēties ir attaisnojusies – tā secina Kuldīgas novadā. No otrdienas pašvaldības darbinieki, kuriem stigro ierobežojumu dēļ samazinājies darba apjoms, zvana senioriem un aicina vakcinēties. Ir cilvēki, kas to atsakās darīt, bet lielākoties nācies saskarties ar to, ka senioriem ir uztraukums, viņi personīgi vēlas saņemt atbildes uz sev svarīgiem jautājumiem, vēlas no sirds izrunāties. Šodien Kuldīgā notika pirmā šo individuāli uzrunāto cilvēku vakcinēšanas diena.

Individuāli vai ar pašvaldības organizētu transportu – tā seniori jau rīta agrumā devās uz vakcinācijas punktu Kuldīgas vieglatlētikas manēžā. Sadarbībā ar SIA “Veselības centrs 4” tas uz vienu dienu ierīkots tieši senioriem. Kuldīgas novadā šobrīd saslimstība ar Covid-19 ir ļoti augsta. Pēc Slimību profilakses un kontroles centra datiem, pēdējās 14 dienās Kuldīgas novadā infekcija konstatēta 653 cilvēkiem. Tas ir otrais augstākais rādītājs Kurzemē aiz Liepājas. Vecuma posmā no 60 gadiem pilnībā pret vīrusu novadā vakcinējušies aptuveni 55 %. Tāpēc Kuldīgas novads atsaucās Veselības ministrijas un Vakcinācijas biroja aicinājumam katru senioru uzrunāt individuāli.

“Visas pagasta pārvaldes un pilsēta, bibliotēkas, muzejs, senioru apvienība ir iesaistīti šai darbā, aptuveni 50 cilvēki, kas ikdienā veic apzvanīšanu un aicināšanu. Šodien jau 180 cilvēki dažādās vecuma grupās, pārsvarā seniori tiks vakcinēti,” Agnese Buka Kuldīgas novada pašvaldības izpilddirektores vietniece.

Daži no mūsu uzrunātajiem cilvēkiem neslēpj, ka ir uztraukušies, bet personīgi saņemtais zvans palīdzējis pieņemt lēmumu. “Noteikti, ka tas ir svarīgi, vismaz tāda drošības sajūta. Dzirdot no pārslimojušajiem draugiem un kolēģiem, kādas sekas, tas izraisa pārdomas,” saka Vija Kauķe, kuldīdzniece.

“Pagājušajā nedēļā arī mazdēls sapotējās, viņam 14 gadi. Dabūja otro poti. Nav variantu. Tūkstošiem slimo katru dienu,” pauž Ivars Kuntdrāts no Gudenieku pagasta.

“Es negaidīju, ka tik traki būs. Vasarā varēja bez kādām rindām. Es domāju, es, vecs cilvēks, nekur neeju, būs jau labi, bet tagad tiešām traks stāvoklis,” uzsver Lūcija Balode, kuldīdzniece.

Kad pašvaldības darbinieki, individuāli uzrunājot cilvēkus, bija izveidojuši sarakstu ar tiem senioriem, kuri piekrita vakcīnai, tas nonāca pie administratorēm, kuras otrreiz katram pārzvanīja, lai vienotos par laiku. Bet arī tad cilvēkiem bija daudz jautājumu. Bijuši arī tādi, kas tomēr atteicās vakcinēties. “Ir vēl šorīt, kas piesakās seniori no rīta, izdomājušie nāk klāt. Laikam ir bijis, ka vairāk ar viņiem, lai tieši personīgi uzrunāti,” saka Inga Roze, sporta skolas darbiniece.

Cilvēki varēja izvēlēties “Johnson & Johnson” vai “Moderna” vakcīnu. “Masu medijos un sociālajos medijos tik dažāda, tik pretrunīga informācija, ka cilvēkiem ir šaubas, kādu vakcīnu izvēlēties, jautājumi arī specifiski ar savām veselības problēmām,” saka Normunds Balmanis, “Veselības centrs 4” Vakcinācijas dienesta vadītāja asistents.

Šobrīd pašvaldībā strādā arī pie tā, kā vakcinēt tos seniorus, kas izteikuši vēlmi to darīt, bet netiek ārā no mājām. Šī nav vienīgā reize novadā, kad vakcinēšana tiks organizēta tieši senioriem. Jau 3. novembrī tāda diena būs Skrundā. Jāteic, ka Kuldīgas vieglatlētikas manēžā darbojas arī Kuldīgas slimnīcas vakcinācijas kabinets ar iepriekšēju pierakstu, bet līdz novembra beigām te katru sestdienu būs izbraukuma vakcinācija bez iepriekšēja pieraksta. 


Foto: Freepik