Pie Brīvības pieminekļa vairāki tūkstoši cilvēku sapulcējušies paust atbalstu Ukrainai karā pret Krieviju

Piektdienas rītā, apritot gadam kopš Krievijas pilna apmēra iebrukuma Ukrainā, Rīgā, laukumā pie Brīvības pieminekļa, vairāki tūkstoši cilvēku sapulcējušies, lai paustu atbalstu Ukrainai, novēroja aģentūra LETA.

Uz Latvijas Pilsoniskās alianses rīkoto sapulci-protesta akciju ieradušās gan privātpersonas, gan dažādu organizāciju un politisko spēku pārstāvji. Daudziem no viņiem ir līdzi Ukrainas karogi, plakāti un citi atribūti ar Ukrainas simboliku.

Uz plakātiem ir ukraiņu pašaizliedzīgo cīņu un sabiedrības izturību cildinoši saukļi. Piemēram, kāds no plakātiem vēsta par gatavību aizstāvēt savus līdzcilvēkus, nejūtot ne nogurumu, ne aukstumu.

Brīvības laukumā ienests arī lielizmēra Ukrainas karogs, kuru rokās tur vismaz desmit cilvēki.

Kā novēroja LETA, pasākumā piedalās arī skolēnu kolektīvi. Akcijas rīkotāju uzaicinātie pārstāvji saka runas un uzmundrinājuma vārdus Ukrainai.

Teritorijā dežūrē kārtības sargi - gan pašvaldības, gan Valsts policijas ekipāžas -, kā arī mediķi. Nekādas nekārtības vai provokāciju mēģinājumi protesta akcijas laikā nav novērojami.

Kā ziņots, piektdien aprit gads, kopš Krievija, turpinot jau 2014.gadā sākto agresiju, īstenoja plašu, pilna apmēra militāru iebrukumu Ukrainā. Lai pieminētu šos traģiskos notikumus un paustu atbalstu Ukrainai, visā Latvijā šodien notiek dažādas akcijas un pasākumi.


Foto: ReTV