Pie šodien atvērtajiem veikaliem veidojas rindas

Šodien darbu var atsākt tirdzniecības vietas, kuru kvadratūra nepārsniedz 7000 m2. Tas nozīmē, ka durvis var vērt dažādi lietoto apģērbu veikali. Pie dažiem no tiem veidojas visai iespaidīgas rindas.

ReTV Ziņas novēroja, ka pie mazlietotu apģērbu veikala Valmierā šodien ārā stāvēja pensionāri, jaunieši, kā arī topošās māmiņas. Pircēji saka - vajadzības ir daudz un dažādas. Vienam palags saplīsis, otram nepieciešamas ikdienišķas, lētas un prastas lietas.

Veikalu tīkla “R.D.A.” direktore Eva Vidovska ReTV Ziņām pastāstīja, ka atvērt veikalus uzņēmums gatavojās teju pēc katras valdības sēdes. Visus šos četrus mēnešus Vidovska saņēmusi cilvēku neskaitāmus zvanus ar lūgumiem palīdzēt.

“Par to, ka bērni palikuši vienās botiņās aukstā ziemas salā, kad cimdiņu nav, kad ir ļoti, ļoti dārgi iepirkties jauno preču veikalos; cilvēki nevar atļauties sūtīšanas izdevumus. Bija arī stāsti, kur kādiem no mūsu klientiem ir aizgājuši tuvinieki, un, lai apbedītu, ir nepieciešams apģērbs, arī lūdz šo te palīdzību. Patiešām ļoti, ļoti skaudri,” stāsta Eva Vidovska.

Tā pat iespaidīgas rindas šodien veidojās pie veikaliem, kur par zemākām cenām var iegādāties apģērbus un mājsaimniecības preces. Cilvēki pārsvarā iegādājas preces bērniem. Tā kā viņi aug, arī jaunas drēbes vajag. Interneta veikalos ir grūti ar izmēriem, tāpēc labāk nāktu un paņemtu vairāk, kamēr vēl var.

Lai tiktu veikalā, rindā jāstāv aptuveni pusstundu. Laiku cilvēki īsina veroties telefonos, jo rindas kustība ir visai gausa. Bet tie, kuri veikalu pamet, gandarīti par iespēju beidzot iepirkties klātienē.

Durvis apmeklētājiem šodien vēra arī kāds neliels mazlietotu apģērbu veikaliņš Valmierā. Tā īpašniece stāsta - sajūta kā svētku dienā.

Veikala “Sāga” saimniece Dita Jēgere saka: “Atnācām, logus nomazgājām, grīdas izslaucījām, sakārtojām. Tāds prieks, jo, cik var sēdēt mājās! Gribas darboties, gribas satikties, ne tikai caur telefonu papļāpāt.”

Ziemas preces veikaliņā tā arī neizlika. Arī ar tirdzniecību internetā saimniece nenodarbojās. Pacietīgi gaidīja, kad atkal visas preces varēs pārdot klātienē.

No šodienas drīkst rīkot arī gadatirgus, kuros piedalās ne vairāk par 20 tirgotājiem. Ikvienai tirdzniecības vietai jāievēro drošas tirdzniecības principi. Noteikts cilvēku skaits veikalā, 25 kvadrātmetri katrai personai, vienvirziena plūsma un citas prasības. Tikmēr tirdzniecības centros iepirkties klātienē aizvien nevarēs, tāpat veikalos vairs nebūs iespējams izņemt internetā iepriekš pasūtītās preces.