Pieaug nodotā depozīta iepakojumu skaits

Pērn, kas bija pirmais depozīta sistēmas darbības gads Latvijā, tika nodoti 68 procenti no tirgū laistā iepakojuma. Šobrīd tiek atgriezti jau 85 procenti izlietotās taras, tāpēc SIA “Depozīta iepakojuma operators” plāno biežāku tukšo iepakojumu izvešanu no veikaliem. 

Šobrīd tukšo iepakojumu izvešana no, piemēram, mazajiem veikaliem notiek reizi nedēļā, taču turpmāk tā tiks palielināta līdz divām vai pat trīs reizēm. Šāds lēmums pieņemts sākoties vasarai, kas ir dzērienu patēriņa augstākais punkts. SIA “Depozīta iepakojuma operators” loģistikas un infrastruktūras direktors Gatis Galejs: “Pagājušajā gadā taras apjoms vasarā vidēji bija 1,2 miljoni karstākajos periodos, tad šobrīd 1, 2 miljoni tiek nodoti katru dienu, tā kā mēs šovasar paredzam, ka pieaugums varētu būt līdz 1,6 vai 1,8 miljoniem iepakojumu dienā.”

Katru dienu tukšo taru nodod jau teju 100 000 iedzīvotāju, tāpēc plānots, ka biežāka iepakojumu izvešana varētu turpināties arī pēc siltās sezonas. Galejs: “Cilvēki ir sākuši nodot biežāk. To mēs redzam. Gada laikā ir sapratuši, kā depozīta sistēma strādā, kādus iepakojuma veidus var nodot. Šogad ir arī paplašinājums depozīta sistēmā, ir nākuši klāt vairāki jauni depozīta iepakojumu veidi.” 

Lai izvairītos no situācijām, kad tukšā tara jānes atpakaļ uz mājām, jo taromāti ir pilni, mājaslapā “depozitapunkts.lv” izveidota pieņemšanas punktu karte. Galejs: “Ir vairāku veidu taromāti, kas atrodas ārpus lielveikaliem atsevišķās mājiņās, tad ir tādi, kas ir iekštelpās. Kartē var arī apskatīties, kāda veida taromāts ir – lielais, mazais vai vidējais. Šovasar vēlamies arī komunicēt ar iedzīvotājiem, ka, piemēram, sagaidāms, ka varētu būt lielāks pieprasījums taras nodošanai mazajos lauku veikalos, kur nereti ir viens darbinieks. Ja taromāts tajā brīdī ir pilns, tad iedzīvotājiem jābūt saprotošiem, ka darbinieks pabeigs to darbiņu, ko viņš dara, tad pievērsīsies taromātu iztukšošanai.”

Depozīta sistēmas pārvaldītāji aicina iedzīvotājus pirms stikla pudeļu nodošanas no tām noņemt metāla korķīšus, kā arī, rūpējoties par savu un apkārtējo cilvēku labsajūtu, izskalot rūgstošo dzērienu pudeles.