Pieaugot pārtikas produktu cenām, varētu mainīties piedāvājums

Turpinot palielināties pārtikas produktu cenām, veikalu plauktos būs vērojamas izmaiņas sortimentā, norāda Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja Ingūna Gulbe.

Produktu klāsts būs mazāks, nebūs vairs tik plašas izvēles. Arī ražotāji, iespējams, pārtrauks ražot tik plašu sortimentu, jo tas ir dārgāk, nekā ražot vienu preci lielākos apjomos. Turklāt nav arī iespējams visu resursu cenu kāpumu - elektrības, gāzes, izjevielu un citu - tieši tādās produkcijās iekļaut produkta cenā, jo cilvēki to vienkārši nespēs nopirkt.

Ingūna Gulbe saka: “Ražotāji domā, kā mainīt savu produktu portfeli un kā padarīt to ne tik dārgu. No kā atteikties, lai kopējais produkta cenu līmenis pieaugtu ļoti maz. Piemēram, neražot vairs iepakojumu tik dārgu, kāds bijis līdz šim.”

Tāpat varētu mainīties arī pārtikas produktu sastāvs. Ražotāji varētu atteikties no kādām dārgākām izjevielām, tās aizstājot ar lētākām. Agroresursu un ekonomikas institūta Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja gan šajā saistībā uzsver, ka lētāks nebūt nenozīmē sliktāks.


Foto: Freepik