Piektdien kanālā ReTV atgriežas attālinātās mācību stundas "Tava klase"

Jau šo piektdien kanālā ReTV sāksies attālināto mācību projekta "Tava klase" jaunā sezona, mācību saturu nodrošinot 1., 4., 7. un 10. klasei. "Nestandarta situācija, kurā jāmeklē nestandarta risinājumi," tā projekta jauno sezonu raksturo izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Projekts "Tava klase" tika radīts 2020. gada pavasarī, valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā, reaģējot uz vajadzību atbalstīt skolu attālinātās mācības. Mācību procesam izveidotos materiālus izmantoja vairāk nekā 70 pasaules valstīs, un Latvijā radītais izglītojošais kanāls tika iekļauts Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD), kā arī UNESCO pasaules labāko risinājumu vidū izglītības nodrošināšanai Covid-19 pandēmijas laikā.

"Vēl pagājušā gada janvārī neviens no mums nespēja iedomāties, ka tik ikdienišķas lietas, kā iet uz skolu, iziet pastaigā ar saviem draugiem, aiziet uz kino, uz kafejnīcu, vai vienkārši pasportot, pēkšņi var kļūt par bīstamu nodarbi mūsu veselībai. Šī ir nestandarta situācija, kurā jāmeklē nestandarta risinājumi," saka ministre.

Šuplinska atgādina, ka pirmās sezonas "Tava klase" vairāk tika orientēta uz klases prototipa atkārtošanu: "Tā kā bijām pieraduši dzīvot klasē, tā mēģinājām to darīt arī "Tava klase" marta-maija sezonā. Savukārt šobrīd mēs esam auguši, mums ir vairojusies pieredze, ir paplašinājies arī sadarbības partneru loks, un tāpēc "Tava klase" orientējas uz 1., 4., 7. un 10.klasi. Galvenokārt tāpēc, ka šajās klasēs startē kompetenču pieeja."

Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš (JKP) aicina izmantot projekta piedāvātās priekšrocības. "Bērni, uztveriet šo kā iespēju – iespēju mācīties, saprast, kā organizēt savu dienu, kā pašvadīti mācīties un attīstīt sevi un savas digitālās prasmes. Vecāki un skolotāji - saprotiet, ka jums ir jāmācās kopā ar bērniem, mums visiem ir jāstrādā kopā. Mums jāsaprot, ka mūsdienu pasaule pieprasa citu dzīves ritmu."

Lai atbalstītu skolotājus, skolēnus un vecākus attālināto mācību procesā, sākot ar 29. janvāri, divas reizes nedēļā – pirmdienās un piektdienās, no plkst. 8.30 līdz 15.00 – "Tava klase" mācību stundas būs redzamas divos televīzijas kanālos: ReTV un Rīga TV24.

Mācību video filmēšana notiek Valsts izglītības satura centra īstenotā ESF projekta "Kompetenču pieeja mācību saturā" (Skola2030) ietvaros. Filmēšanas laikā tiek ievēroti visi valstī noteiktie drošība pasākumi un, lai būtu vieglāk uztverama un skaidrāk saprotama informācija, skolotāji video materiālos būs redzami bez sejas maskām.

29. janvāra stundu saraksts kanālā ReTV (atjaunots 28.janvārī, 9:30)

08.30 – Dienas ievads. Tava klase
08.40 – Latviešu valoda 1.klasei
08.50 – Latviešu valoda 4.klasei
09.10 – Latviešu valoda 7.klasei
09.30 – Matemātika vidusskolai
09.50 – Matemātika 1.klasei
10.10 – Kustību pauze kopā ar Dināru – visiem
10.30 – Matemātika 4.klasei
10.50 – Krievu valoda 7.klasei
11.10 – Fizika vidusskolai
11.30 – Dizains un tehnoloģijas 1.klasei
11.50 – Angļu valoda 4.klasei
12.10 – Literatūra 7.klasei
12.30 – Latviešu valoda vidusskolai
12.50 – Kustību pauze kopā ar Dināru – visiem
13.10 – Ķīmija vidusskolai
13.30 – Latvijas un pasaules vēsture 7.klasei
13.40 – Krievu valoda 4.klasei
14.00 – Krievu valoda vidusskolai
14.20 – Dabaszinības 4.klasei
14.40 – Dziedāšana – visiem


Foto: izm.gov.lv