Pielika pie sejas nazi un teica, lai nekliedz

Jēkabpilietei Ludmilai Auseklīša iela vēl ilgi saistīsies ar nepatīkamām atmiņām. Pirms sešām dienām šajā vietā viņai uzbruka nepazīstams vīrietis ar nazi. “Es gāju pa ielu, garām pagāja vīrietis, bet pēc tam redzēju, ka viņš skrien man pakaļ. Viņš pielika man pie sejas nazi un teica, lai nekliedzu, citādi sagriezīs man seju. Kad panāca, uzreiz sagrāba aiz matiem un vilka mani – nezinu, uz kurieni. Nazi pēc tam man pielika pie sāna, lai es nekliedzu. Lai viņš man neiegrieztu sānā, es pati turēju ar roku nazi. Šokā pat nejutu, ka sagriezu roku. Man slimnīcā sašuva trīs pirkstus.”

Uzbrukums notika ap pusvienpadsmitiem vakarā, ielas bija tukšas, bet tad parādījās pirmie garāmgājēji. To ieraugot, uzbrucējs lika, lai sieviete viņu apskauj. “Viņš droši vien redzēja, ka cilvēki nāk, tāpēc izspēlēja tādu ainu, it kā mēs būtu pāris. Bet to es tikai pēc tam sapratu.”

Ludmilu izglāba Žanna, kura tajā brīdī gāja garām un iesaistījās, lai palīdzētu. “Es ieraudzīju, ka vīrietis ir pievilcis sev cieši klāt sievieti. Es vēl biju nedaudz tālāk, viss izskatījās nevainīgi un mīļi – nodomāju, ka pārim mīlestība. Kad biju jau tuvāk, garām gāja pusaudži un teica, ka tur kaut kas notiek. Es biju neuzmanīga, jo runāju pa telefonu. Kad ieraudzīju, ka viņš sievieti tur aiz matiem, piegāju un prasīju, kas notiek. Viņš atbildēja, lai es pazūdu, ka tā ir viņa sieva.”

Žanna nenoticēja vīrieša teiktajam un prasīja, lai viņš laiž sievieti vaļā, ko viņš brīdi vēlāk arī izdarīja. “Sieviete izrāvās, aizbēga uz otru pusi. Es pie viņas piegāju un prasīju, vai policiju izsaukt? Viņa atbildēja – jā, labāk izsauciet! Bet uzbrucējs aizgāja uz to pusi. Nesteidzīgi, mierīgi aizgāja.”

Žanna izsauca mediķus un policiju, Ludmila tika aizvesta uz slimnīcu, bet policisti tā arī neatrada noziedznieku. Valsts policijā informē, ka ir uzsākts kriminālprocess un turpinās vīrieša meklēšana. Tikmēr gan Žanna, gan Ludmila nejūtas droši, zinot, ka šāds noziedznieks brīvi staigā apkārt. “Viņam ir ļoti tipisks izskats – varētu būt manā augumā, ne garāks, varbūt mazliet īsāks par mani, dūšīgs, bez matiem. Ģērbies šortos un kreklā. Viņš nav jauns, tumsā grūti aprakstīt, bet varbūt manos gados, varbūt viņam 50. Bet fakts tāds, ka tas nav jauns puisis. Es baidos, es tagad stāvu pie veikala, es redzu līdzīgu vīrieti un mani mazliet rausta, jo nezinu, ja es viņu satikšu, ko man darīt?” saka Žanna.

Cietusī stāsta: “Es joprojām nevaru atgūties, katrā vīrietī saskatu to slepkavu. Ja iet vīrietis ar tādu miesasbūvi, es redzu to slepkavu, viņš manās acīs ir slepkava. Ja policija viņu neaizturēs, tad mans gadījums nebūs pēdējais.”

Ludmila uzsver, ka intervijai piekritusi, lai brīdinātu iedzīvotājus, un aicina uzmanīties, sargāt sevi un nestaigāt pa pilsētu vienatnē, it īpaši vakara un nakts stundās.Foto: Freepik