Pieprasījums pēc īpašuma pagastos pieaug

Mazozoli - pagasts Ogres novadā, 90 kilometru attālumā no Rīgas. Kā izrādās, šo pagastu par savu potenciālo mājvietu izraudzījušies pilsētnieki, tostarp arī rīdzinieki. 

Rīdzinieks Pēteris pirms pieciem gadiem ar ģimeni pieņēma lēmumu galvaspilsētas dzīvi nomainīt pret ikdienu pagastā ar 500 iedzīvotājiem. Bijuši savi kritēriji vietas izvēlei. 

Pēteris Mežulis: “Pirmkārt, bija jābūt skolai, tas pats par sevi. Otrs, plus, mīnus sakarīgam veikalam, ļoti pragmātiski. Un treškārt - normālam transportam uz Rīgu. Un attiecīgi tādā normālā attālumā, nu, kādi 100 kilometri. Un normālam ceļam.”

Pētera sieva strādā vietējā Mazozolu bērnudārzā par audzinātāju, savukārt Pēteris kā programmētājs, jo īpaši Covid-19 ierobežojumu laikā, var arī strādāt attālināti. Šobrīd gan iesaistījies vietējās pamatskolas dzīvē, strādājot par matemātikas skolotāju. 

“Esmu atkal matemātikas skolotājs kā jaunībā. Es vienkārši metos palīdzēt skolai. Tāpēc, ka situācija bija elementāra, ka matemātikas skolotāja gada vidū iepriekšējā pateica - nē, viss, es neko Zoom nemācīšu,” saka Pēteris Mežulis.

Mazozolu pagasta pārvaldes vadītājs norāda – Covid-19 laiks nācis par labu pagastiem. Pēdējā gada laikā jo īpaši izjūtot interesi par dzīvokļu iegādi ārpus Rīgas. Pieprasījums pat pārsniedzot piedāvājumu. 

Mazozolu pagasta pārvaldes vadītājs Dzintars Žvīgurs pauž: “Principā tagad, ja nesamelotu, katru nedēļu, katru otro kāds piezvana un jautā, vai šeit var iegādāties kaut kādus dzīvokļus. Vai ir brīvi, tukši dzīvokļi, vai pagastam ir dzīvokļi, ko pagasts varētu atsavināt. Līdz ar to interese ir liela.”

Arī blakusesošajos pagastos tendences līdzīgas. Pēdējā gada laikā uz Taurupi dzīvot atnākušas vairākas jaunās ģimenes. 

Taurupes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Stafeckis: “Daudzdzīvokļu mājās mums dzīvo veci cilvēki pa vienam, un es, kā smejot sacīju - man tantīte aiziet, kas notiks ar dzīvokli. Dzīvokļi gāja uz izķeršanu. Vēl lielāka interese ir par lauku mājām.”

Nekustamā īpašuma tirgū Latvijā pēdējā gada laikā tā saucamais “pirkšanas bums” bijis pēc dārza mājām Ķekavas, Olaines un Saulkrastu pusē, kā arī audzis pieprasījums pēc lauku īpašumiem.

“Arco Real Estate” valdes loceklis Māris Laukalējs: “Tās ir mājas, kurām ir tomēr labi piebraucamie ceļi. Otra lieta, ka tiem jābūt pietiekami ainaviskās vietās. Un tā mājas kvalitāte varbūt tur nav noteicošā. Varētu pieņemt, ka cilvēki, kas izvēlas šīs mājas, visticamāk, ar laiku pārbūvēs un varbūt pārcelsies uz dzīvi pilnībā, teiksim, šajās ārpus Rīgas vietās. ”

Tāpat attālinātās mācības un darbs veicinājis iedzīvotājiem interesi iegādāties dzīvokļus ar trim un četrām istabām. 


Foto: FreePik