Piesnigušu ceļu dēļ laukos kavējas pasta piegāde, palīgā dodas vietējie zemnieki

Neizbraucami ceļi un pamatīgas sniega kupenas šodien ir realitāte daudzviet laukos. Tas īpaši apgrūtina darbu pasta piegādātājiem un operatīvajiem dienestiem. Palīgā gan steidz vietējie zemnieki, kuri uzņēmušies rūpes par pašvaldību ceļu attīrīšanu no sniega.

Tieši pasta piegādes automašīna šodien ir pirmā, kas dodas pa pamatīgi piesnigušo ceļu Kocēnu pagastā. Pa auto logu skatam paveras vien sniegots lauks, kuram jātiek pāri, lai iedzīvotājiem piegādātu laikrakstus un vēstules. 

Kā ReTV Ziņām atzīst “Latvijas pasts” Vidzemes reģiona vadītāja vietniece Gunta Medne: “Vakar arī braucām, tikām grāvī, tikām ārā, bet viena daļa iedzīvotāju palika bez laikrakstiem, jo vienkārši nevarējām aizvest.”

Arī ReTV filmēšanas laikā pasta piegādes automašīna iestieg krietnā kupenā un nākas doties palīgā. Pastniece stāsta, ka aizputināto un neizbraucamo ceļu dēļ piegādes arī šovakar noteikti ievilksies līdz pat vēlam vakaram. Tāpēc lūdz cilvēkus būt saprotošiem. 

Gunta Medne teic paldies tiem klientiem, kas iztīra ceļu uz pasta kastītēm, tad arī pastniekiem ir vieglāk aiznest un ielikt avīzes un sūtījumus. Bet grūti ir tur, kur ir valnis priekšā un ir jāpārrāpjās pāri. 

Bet paši lauku ļaudis bez kārtīgas sniega lāpstas šajās dienās kā bez rokām. Filmēšanas gaitā, ReTV komanda satiek sniega tīrītāju. Tas ir vietējais zemnieks z/s “Kārļi” saimnieks Mārtiņš Pētersons, kurš apņēmies Kocēnu pagastā no sniega attīrīt pašvaldības ceļus. Mārtiņš stāsta: “Es jau 25 gadus te Kocēnos tīru, jau ceturtdaļgadsimta.”

Saimnieks stāsta, ka šodien darba būšot ļoti daudz, visdrīzāk līdz pat nākamās dienas rītam, jo pagastā no sniega viņam jāatīra aptuveni 100 kilometri autoceļu. Ļaudis gan esot dažādi - cits par padarīto ļoti pateicīgs, bet kāds ne tik priecīgs: “Zeme nav sasalusi, kādam paķer zālīti un tad nav apmierināti, bet ir grūti. No grāvjiem arī kādu velkat? Jā, lielas un mazas mašīnas, tāpēc ir lielā trose aizmugurē.”

Tikmēr apdzīvotās vietās un lauku ciematos par ietvju un piemājas celiņu tīrīšanu rūpējas paši vietējie iedzīvotāji. Lai gan snigšana šodien turpinājās visu dienu, par valsts nozīmes autoceļiem visā Latvijā rūpējās vairāk nekā 180 ziemas tehnikas vienības un pēc snigšanas beigām tie jānotīra trīs stundu laikā, savukārt mazākas nozīmes ceļus no sniega var attīrīt pat 24 stundas. Šajā laikā autovadītājiem galvenais būt pacietīgiem un izvēlēties droši braukšanas ātrumu.


Foto: ReTV