Pilāberu ģimene inficējas ar Covid-19, gaidot bērnu

Atrodoties slimnīcā ne ar Covid-19, bet pēc tam inficējoties ar to, atnes mājās pie sievas, kura gaida bērnu. Saslimstot sievai, Covid-19 ietekmē sākas priekšlaicīgas dzemdības par diviem mēnešiem. Skaudrais stāsts, kas piemeklēja Pilāberu ģimeni.

Jānis un Sandra Pilāberi vada uzņēmumu, kas nodarbojas ar kokapstrādi. Vispirms ar Covid-19 inficējās Jānis marta sākumā, pēc tam arī Sandra. “Es biju slimnīcā, es biju ar citām lietām slimnīcā, blakus palātā tika konstatēts Covid-19 gadījums. Mūs aizsūtīja uz māju, ieteica vērot veselību, bet teica, ka mēs kontaktā nebijām, bet pēc kādām sešām septiņām dienām man sākās drudzis, šausmīga temperatūra, kaulu sāpes. Kaut kas līdzīgs saaukstēšanās vai parastai saslimšanai, bet reiz divi sajūtās,” saka Jānis Pilābers, kas saslima ar Covid-19.

Lai gan pēc sajūtām likās kā parasta saslimšana, tomēr Jānim likās aizdomīgi simptomi, kas nav raksturīgi parastai gripai. Tālāk jau viņš mēroja ceļu, lai veiktu testu. Tas bija pozitīvs. Un sākās ilgs atveseļošanās ceļš. “Ja mēs runājam par pirmo dienu, man bija liela temperatūra, sāpēja orgāni, sāpēja kauli - pirmajā dienā nekas vairāk nebija, tikai tas drudzis. Un pēc tam jau bija laikam kādā ceturtajā dienā. Tad es turēju rokā telefonu un domāju, kurā brīdī jāzvana uz ātro palīdzību, jo sāk palikt problēmas ar elpošanu, ar gaisa ievilkšanu, nu, ka liekas, ka vajadzētu vairāk elpot, gribētos,” stāsta Jānis Pilābers.

Pēc divām nedēļām saslima Jāņa sieva Sandra, kura bija grūtniecības septītajā mēnesī. “Man pazuda garša un smarža, un tad es sapratu, ka, visticamāk, ka es arī esmu pozitīva. Man bija sestais, septītais mēnesis tajā laikā. Dzemdības bija plānotas uz Jāņiem, un slimošanas laikā nebija nekādi ļoti lieli sarežģījumi, bija spiedoša sajūta krūtīs, nebija garšas, smaržas. Tīri tas, ka tā spiedošā sajūta krūtīs bija ļoti, ļoti nepatīkama,” pauž Sandra Pilābere.

Gan Jānis, gan arī Sandra tajā laikā vēl nebija vakcinējušies, jo, parādoties vakcīnai, bija ļoti garas rindas, bet, tā kā Sandra gaidīja bērnu, viņai ārsts ieteica nogaidīt ar vakcinēšanos. “Lielākās problēmas sākās pēc slimošanas. Pāris nedēļas, kādas četras nedēļas pēc tam, man sāka sāpēt vēders. Es nonācu slimnīcā. Slimnīcā es pavadīju divas dienas, man bija aizdomas par priekšlaicīgām dzemdībām - 33. nedēļā. Tajā brīdī nebija nevienam jautājumu, kāpēc tā ir noticis, bija skaidrs, ka tas ir dēļ Covid-19 slimošanas,” uzsver Sandra Pilābere.

Toreiz viss beidzās vēl labi, Sandra atgriezās mājās, taču turpināja sāpēt vēders. Pēc konsultācijām ar ārstiem, dzemdības tika pārceltas uz ātrāku laiku. Pēc trijām nedēļām sākās priekšlaicīgas dzemdības. “Bērniņš piedzima dzīvs, bet ar problēmām, arī man ir problēmas. Mēs esam ļoti priecīgi par to, ka bērniņš ir piedzimis, piedzimis dzīvs un jau ir gandrīz vesels, bet ar tām sekām, es un mans vīrs, cīnāmies vēljoprojām. Tad, kad viņš piedzima, viņš dzima priekšlaicīgi, ar neplānotu ķeizara griezienu. Man bija sākusies placenta atslāņošanās, placentā bija neskaitāmi daudz trombu, bērniņš piedzima ar vairākiem asins izplūdumiem galvā. Šobrīd mēs arī esam vēl rindā uz ārstiem. Mums ir jāpārbauda bērnam sirds, vai viss ir kārtībā ar sirdi.”

Sandrai un Jānim Pilāberiem kopš saslimšanas ar Covid-19 ir pagājis pusgads, bet sekas nekur nav pazudušas. “Divi, trīs vakari ir bijuši ar tām lēkmēm, ka es tā kā smoku, un man teica, ka tā varētu būt slodzes astma, kas nav pārbaudīta, bet ir pieteikti ārsti. Tagad ir tā, ka man ir aizdusas, kāpjot pa trepēm, aizdusa savu bērnu nest, aizdusa kaut ko fiziski darbā darīt, aizdusa parādās pie fiziskas slodzes. Es esmu tā aizelsojies, ka man vajag atelsoties. Vienreiz nesu flīzes mājā augšā, apsēdos uz grīdas un elpoju tā, ka veči teica: “Jāni, vai saukt ātro palīdzību?” Pirms tam nebija nekādas tādas lietas bijušas,” stāsta Jānis Pilābers.

“Man arī ir problēmas ar sirdi, ar smago sajūtu joprojām. Liekas, ka kāds smags cilvēks ir uzsēdies virsū uz krūtīm, un ir grūti elpot. Saistībā ar to man ir tahikardija, man ir jādzer sirds zāles manā vecumā. Man nav šaubu, ka tas ir no Covid-19, tāpēc, ka man pirms tam šādu problēmu nebija. Problēmas parādījās tieši pēc slimošanas,” atzīst Sandra Pilābere.

Šobrīd Jānis ar Sandru turpina vadīt kopīgu uzņēmumu, bet saskaras ar citām problēmām - darbinieku nevēlēšanās vakcinēties. Jānis ar Sandru pat bija uzaicinājuši speciālistu, kurš izstāsta, cik bīstams ir Covid-19 un lai nepakļaujas internetā atrodamajai dezinformācijai. No septiņpadsmit darbiniekiem četri izvēlējās nevakcinēties. Tā kā Jānis ar Sandru vēlas strādāt drošā vidē, tad ar viņiem nācās pārtraukt darba attiecības.

 


Foto: Freepik