Pirmā darba nedēļa vakcinācijas centros Daugavpilī

Vakcinācijas process Daugavpilī iesācies 3. aprīļa rītā, un viens no pirmajiem poti saņemt Daugavpils Kultūras pils vakcinācijas centrā ieradās daugavpilietis Dainis. Viņam potēties ieteikusi meita, taču mazliet mācot uztraukums.

Masu vakcinācijas centri pilsētā strādāja pagājušo sestdienu, kā arī otrajās Lieldienās un divas dienas pēc svētkiem. Kopumā centri bija maz noslogoti, tomēr, ņemot vērā, ka vakcinēto skaits pirms centru atvēršanas bija vien ap 3000, pēc centru darbības tas paaugās par 15% . Pozitīvi mainījās arī vakcinējamo attieksme pēc potes saņemšanas.

Vakcinācija Daugavpilī tika organizēta arī sporta kompleksā pilsētas centrā. Abi vakcinācijas centri vienlaicīgi strādāja gan tikai divas no četrām dienām. Sasniegti skaitļi nav lieli, tomēr manāms, ka atnākušie bija stingri nolēmuši poti veikt.

Vakcinācijas procesa koordinatore Daugavpils pašvaldībā Ilona Skrinda saka: “Neviens nepārdomāja, to procedūru nobeidza. Pēc vakcinācijas visi uzturējās 15 minūtes. Ziņu par to, ka kādas komplikācijas vai slikta pašsajūta - nebija.”

Vakcinācijas projekta biroja komunikācijas konsultante Agnese Strazda pauž: “Lielākoties gan Daugavpilī, gan Rēzeknē, mēs zinām, ka šis vakcinācijas jaudas ir lielas - tās ir ļoti labā līmenī. Šobrīd ir svarīgi, lai iedzīvotāji šajās pilsētās aktīvi pauž savu velmi vakcinēties.”

Tieši pilsētnieku vēlme vakcinēties šobrīd nav augsta. Lai gan ir tādi, kas drīzumā dosies vakcinēties, liela daļa izvēlas nogaidīt.

Infektologs Uga Dumpis saka: “Varu apgalvot, ka “AstraZeneca” un “Sputnik” ir visradniecīgākās vakcīnas, kādas ir patlaban pieejamas. Tā kā tādu īpašu bažu nav. Un nevar teikt, ka tādai vienai vakcīnai konstatētas blaknes, tad nevar teikt, ka tādas retas blaknes netiks konstatētas arī citām vakcīnām, jo šī ir tomēr miljonu cilvēku vakcinācija līdz šim brīdim.”

Šonedēļ vakcinācijas centri Daugavpilī ir noslēguši savu darbu, tomēr vakcinācija turpinās medicīnas iestādēs un pie ģimenes ārstiem. Nākamnedēļ plānots atsākt vakcinēt gan esošās, gan jaunas vakcinējamo grupas.


Foto: unsplash.com