Pirmizrādi piedzīvojusi filma “Melderes kundzes petūnijas”

Pirmizrādi piedzīvojusi komēdija ar trillera elementiem “Melderes kundzes petūnijas”, kas vasaras noslēgumā filmēta Talsos.

Filmu Baltijas filmu un mediju skolas studenti bija iecerējuši kā semestra darbu, taču pasniedzēja deva priekšroku cita veida scenārijiem, filma palika bez iecerētā finansējuma. Jaunie censoņi “nemeta plinti krūmos”, bet lūdza ziedotāju palīdzību. 

Uz filmas pirmo un pagaidām vienīgo seansu visas biļetes izpārdotas, par to pārsteigti ir filmas veidotāji Rinalts Ignašs un Oto Kļaviņš, kuru galvenā baža ir par to, ka cilvēki varētu nesmieties. Bet bailes bijušas veltas, jo smiekli zālē skanēja nemitīgi, pat vietās, kur tie nebija plānoti.

“Melderes kundzes petūnijas” ir stāsts par kundzi, kas pieķer jaunieti apčurājam viņas ziedus, tāpēc puisi nolaupa. Viņas plānam ik pa laikam gan iztraucē uzbāzīgā kaimiņiene. Abas galvenās lomas atveidotājas nav profesionālas aktrises, un Astrīda Muižniece (filmā kaimiņiene) atzīst, ka brīžiem manījusi, ka režisors ir zaļš no dusmām, cik bieži viņas pārteikušās. 

Filmas režisors Oto Kļaviņš atzīst, ka filmēšanas laiks ir pats labākais laiks! “Ja man būtu jāizvēlas, kā dzīvot visu savu atlikušo dzīvi, ja tiešām būtu tāds viens veids, kā man dzīvot – tas būtu uz filmēšanas laukuma, ” tā Kļavinš. Taču samontēt kopā 15 minūšu garo filmu bijis kdiezgan. Montāžas režisors Rinalts Ignašs atzīst, ka sākumā paši smējušies kā negudri, bet, kad filma redzēta jau simtiem reižu sāk palikt bail, ka neviens vairs nesmiesies.

Covid-19 ierobežojumu dēļ gan uz pirmizrādi nevarēja ierasties visa starptautiskā komanda., bet šobrīd jaunieši jau sākuši darbu pie jauna scenārija.