Pirmo reizi Latvijā – Eiropas līmeņa sacensības biatlonā

Svētdien Madonas “Smeceres sils” trasē noslēdzies Eiropas junioru čempionāts biatlonā, kas ir pirmās šāda mēroga biatlona sacensības Latvijā. Par vietu uz pjedestāla nedēļas garumā četrās disciplīnās – individuālajā distancē, stafetē, sprintā un iedzīšanā – cīnījās vairāk nekā 250 sportisti no 31 valsts.

Dienā, kad esam “Smeceres silā”, laikapstākļi sportistiem ir nelabvēlīgi – lietus nerimst, trase ir slapja un slēpes neslīd. Biatlonisti cīnās sprinta distancē. Vīriem 10 kilometri, sievietēm – 7,5.

Renārs Birkentāls, lielākā mūsu cerība, pieļaujot tikai vienu kļūdu šaušanā, ierindojas 11. vietā, taču pats ar rezultātu nav apmierināts. “Vienmēr var labāk. Šaušana bija ļoti laba šodienas apstākļiem, bet trasē diemžēl nejutos labi, tāpēc nesanāca tik labi, kā gribētos, bet nevar arī teikt, ka slikti. Darīju, ko varēju, izliku sevi trasē visu. Konkurenti ātri, ļoti spēcīgi. Ļoti spēcīgs sastāvs vāciešiem. Francūžiem diezgan spēcīgi konkurenti.”

Sprintā arī izšķiras, kuri 60 labākie sportisti nodrošinās sev vietu iedzīšanā, tāpēc par savu rezultātu īpaši priecīgs ir Imants Maļina. Viņš ieguva 54. vietu desmit kilometru distancē. “Ļoti apmierināts, sanāca sašaut bez sodiem, tas tiešām ir ļoti labs panākums. Šodien ļoti smagi apstākļi, smaga trase, slēpes neslīd, visur ūdens. Konkurenti ātri, bet centos pasēdēt kādam aiz muguras, dažiem sanāca.”

Starp sievietēm labākā latviete ir Sanita Buliņa. Pieļaujot vienu kļūdu šaušanā, paliek 16. “Esmu priecīga, ka izšāvu. Tagad pūš vējš, bet piešaudēs bija bezvējš. Arī tad, kad iebraucu pirmā šautuvē, bija bezvējš, līdz ar to labi sanāca izšaut. Šodien ļoti slikta slīdamība, ar to bija jārēķinās. Jutu, ka ar katru apli temps krītās.”

Ar šīm sacensībām sevi Eiropas mērogam pieteica arī vien 16 gadus jaunā Madara Veckalniņa. Individuālajā distancē viņai izdevās uzrādīt labāko laiku starp latvietēm, taču sprintā palika tikai 73. vietā. “Ir diezgan liels stress, liels spiediens. Pirmās sacensības. Nezinu, ko sagaidīt. Šodien bija ļoti grūti, trešdien bija pirmā diena, tad bija labāk. Šodien arī ļoti slapja trase.”

Sacensības noslēdzās svētdien ar iedzīšanu. Birkentālam izdevās noturēties desmitniekā, taču piecas kļūdas šautuvē Maļinu atstāja 48. pozīcijā, bet Buliņu – arī ar piecām kļūdām – 21. vietā. Kopumā sacensības visveiksmīgāk aizritējušas Francijai, uz pjedestāla kāpjot sešas reizes. Izcīnītas trīs sudraba, viena bronzas un divas zelta medaļas.