Pirmsskolas un sākumskolas pedagogus izglītos par bērnu zobu un mutes veselības veicināšanu

Aktualizējot bērnu zobu un mutes veselības veicināšanas jautājumu, Veselības ministrija (VM) šodien rīkos pirmo semināru pirmsskolas un sākumskolas pedagogiem par mutes dobuma un zobu veselību, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Semināru cikla mērķis ir pilnveidot pedagogu zināšanas par mutes dobuma un zobu veselības jautājumiem, kā arī attīstīt prasmes mūsdienīgu mācību risinājumu izmantošanā, runājot ar izglītojamajiem par pareizas un regulāras mutes dobuma un zobu higiēnas nozīmi saistībā ar veselīga uztura paradumiem mutes dobuma un zobu veselības saglabāšanā un veicināšanā.

VM norāda, ka mutes dobuma un zobu veselību būtiski ietekmē ne tikai mutes dobuma pareizas un regulāras higiēnas ievērošana, bet arī uzturs un ēšanas paradumi, tai skaitā našķēšanās starp ēdienreizēm un dažādu saldumu un saldināto dzērienu regulāra lietošana uzturā. Minētie ēšanas paradumi un nepietiekama mutes dobuma higiēnas ievērošana būtiski veicina dažādu mutes dobuma slimību, tostarp zobu kariesa un periodonta jeb smaganu saslimšanas.

Semināri pedagogiem par mutes un zobu veselības veicināšanu saistībā ar veselīga uztura paradumiem notiks attālināti. Viena semināra ilgums ir sešas akadēmiskās stundas (viena akadēmiskā stunda - 45 minūtes). Seminārā paredzēta gan teorētiskā, gan praktiskā daļa.

Par semināra apmeklējumu pedagogi saņems apliecību par pedagogu profesionālās kompetences apguvi.

Kopumā līdz 2024.gada beigām attālināti paredzēts sarīkot 34 seminārus.

Seminārus vadīs Latvijas Universitātes Rīgas 1.medicīnas koledžas pedagogi, zobārstniecības aprūpes speciālisti.


Foto: Freepik; ilustratīvs