PK pirmajā posmā distanču slēpošanā labākie no Latvijas Eiduka un Vīgants

Ar 20 km iedzīšanu brīvajā stilā vīriešiem 27. novembrī Rukā (Somijā) noslēdzās Pasaules kausa pirmais posms distanču slēpošanā, kur nepārspēts palika norvēģis Johannes Klēbo, izcīnot trīs uzvaras trijās sacensību dienās. 

Latvijas vadošais slēpotājs Raimo Vīgants no Madonas finišēja 61. vietā, pakāpjoties sākumā par vienu pozīciju, bet beigās tika ierindots 60. vietā. Otro vietu ieguva norvēģis Pols Gulbergs, trešajā vietā finišēja Kalle Halfvarsons, taču zviedrs pie pirmās godalgas šosezon tomēr netika, jo tika diskvalificēts (trases neievērošana). Līdz ar to šajā sezonā pie pirmās godalgotās vietas tika itāļu sprinteris Federiko Pelegrīno. Jāpiebilst, ka šī bija pirmā reize šosezon, kad norvēģi neaizņēma visu goda pjedestālu.

Labs rezultāts Rukā arī igauņiem - Johannes Alevs ierindojās 20. vietā, bet 22. vietu ieguva Martins Himma. Šāds sezonas sākums Igaunijai nav bijis daudzus gadus.

Šīs sezonas pirmajā Pasaules kausa posma startā distanču slēpošanā 25. novembrī - klasiskā stila sprinta kvalifikācijā 59 dalībnieču vidū Latvijas vadošā slēpotāja Patrīcija Eiduka no Aizkraukles novada spēja pirmo reizi iekļūt Kūsamo posmā labāko četrdesmitniekā un iegūt 39. vietu, savukārt 20 km iedzīšanā brīvajā stilā pakāpties no 27. uz 21.vietu. Ar 74 punktiem Eiduka PK kopvētējumā ieņem 33. vietu. Savukārt vīriešiem labāko rezultātu sprintā no latviešiem uzrādīja madonietis Raimo Vīgants, kurš 66 dalībnieku vidū bija 51. vietā.

Mūsējo debija Pasaules kausā

‌Pirmajā posmā bez pieredzējušajiem PK posmu dalībniekiem un olimpiskajās spēlēs trīsdesmitniekā tikušajiem Patrīcijas Eidukas un Raimo Vīganta, Latviju pārstāvēja arī četri PK posmu debitanti distanču slēpošanā – Samanta Krampe, Kitija Auziņa, Lauris Kaparkalējs un Niks Saulītis. Lai arī līdz šim nav startējuši PK posmos, tomēr Auziņai, Kaparkalējam un Saulītim ir lielo sacensību pieredze. Visi ir piedalījušies 2021. gada pasaules čempionātā, kas notika Vācijā. Kitija bez tā ir piedalījusies vēl divos citos pasaules čempionātos – 2019. gadā Zēfeldē un arī 2013. gadā Valdifiemmi. Auziņa arī 2017. gadā Lahti bija komandā, bet nostartēja tikai kvalifikācijas slēpojumā, kur ieņēma 6.vietu un kvalifikācijas pamatsacensībām, taču tajās nepiedalījās, līdz ar to par dalību pasaules čempionātā 2017. gadā to īsti nosaukt nevar. Šogad olimpiskajās spēlēs Pekinā Auziņa 10 km klasikā uzrādīja vienu no labākajiem Latvijas sieviešu rezultātiem, savukārt Nikam Saulītim un Laurim Kaparkalējam ir pasaules junioru čempionātu pieredze. Lauris šogad ieguva augsto 16. vietu sprintā, bet pēc tam Eiropas Jaunatnes olimpiskajā festivālā sarūpēja Latvijai pirmo zeltu slēpošanā, uzvarot sprintā. 

Piecdesmitā uzvara pasaules kausa posmos

Šoreiz Rukā otra labākā mūsējo vidū bija madoniete Kitija Auziņa, kura uzrādīja 55.rezultātu (+26,63 sek. un 189 FIS punkti). Viņai līdz piecdesmitniekam, kas pēc jaunās sistēmas dotu ieskaites punktus PK kopvērtējumam, pietrūka septiņu sekunžu. Vēl vienam madonietim Nikam Saulītim diemžēl nācās piedzīvot kritienu, kas neļāva nostartēt vēlamajā līmenī, pazaudējot vairākas sekundes un līdz ar to finišēt ar 65.rezultātu (+26 sek. un 216 FIS punkti). 

Savukārt ‌Eiropas Jaunatnes olimpiskā festivāla zelta medaļas ieguvējs sprintā Lauris Kaparkalējs no Madonas sākumā bija sestā desmita vidū, bet beigās 19 gadus vecais madonietis ieņēma 63. vietu, zaudējot salīdzinoši nedaudz - 17 sekundes, kas deva 140 FIS punktus. Iezīmējot mačus Rukā, Lauris komentē: “Trase bija ļoti dinamiska un interesanta. Pateicoties igauņu smērētājiem, arī slēpes bija ļoti labi sagatavotas, un tas, manuprāt, palīdzēja man sasniegt ļoti labu rezultātu – 63 vietu. Varbūt  tā vieta nav pati augstākā, taču laiks, ko zaudēju līderim Klebo, bija 17 sekundes. Tas, manuprāt, ir ļoti labs rezultāts, ņemot vērā arī to, ka tas ir pirmais starts un jauna pieredze pasaules kausā,” ar gandarījumu secina Kaparkalējs. “Ceru, ka šoziem varēšu nostartēt vēl kādā Pasaules kausa posmā, ir doma par mačiem Tallinā un Zviedrijā, bet to rādīs laiks, jo šobrīd jātrenējas un jāgatavojas Pasaules junioru čempionātam, kas noritēs Kanādā,” ar apņēmību nosaka Lauris Kaparkalējs.   

Piebilstot par otro sacensību dienu, 26. novembri, Pasaules kausa pirmajā posmā distanču slēpošanā vīriešiem 10 km klasikā Latvijas vadošais slēpotājs Raimo Vīgants no Madonas ieguva 69. vietu. Trijniekā iekļuva tikai norvēģi, uzvaru otro dienu pēc kārtas izcīnīja Johanness Klēbo. Šī viņam bija piecdesmitā uzvara Pasaules kausa posmos.


Foto: AP/SCANPIX