Platones upē iet bojā zivis

Nedēļas sākumā saņemtā ziņa, ka caur lietus notekūdeņu cauruli Platones upē, ieplūst nezināmas izcelsmes viela izrādījies tikai saduļķojums no grants ceļa. Tomēr Platones upē iet bojā zivis, un to skaits pieaug. Valsts vides dienests uzskata, ka pie zivju bojāejas vainīgs skābekļa trūkums, un aizaugums, kas to rada.

Makšķernieki pie Platones upes neesot redzēti jau kopš pagājušās vasaras, tomēr zivis upē ir. Mazie asarīši un raudiņas, gan šobrīd uzpeldējuši virspusē ar vēderiem uz augšu. Otrdienas vakarā Valsts Vides dienests saņēmis informāciju, ka upē no lietus ūdens kanalizācijas caurules ieplūst nezināma viela. Pastāvējušas aizdomas, ka tā arī ir pie vainas zivju bojāejai. Tomēr tas nav apstiprinājies.

Vides speciālisti gan atzīst, ka bojāgājušo zivju skaits šajā laikā ir palielinājies, un šobrīd redzami jau vairāki simti beigtu zivteļu.

Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra hidroloģe skaidro, ka veģetāciju veicinājusi siltā ziema. Novērojumi Platones upē netiekot veikti, bet kopumā Lielupes baseinā arī ūdens caurplūde šovasar ir zema.

Apkaimes iedzīvotāji atceras, ka vēl pirms pārdesmit gadiem Platones upē peldējušies, bet tagad viss aizaudzis, un  viņuprāt pie izveidojušās situācijas vismaz daļēji vainojami arī pilsētas saimnieki.

Pilsētsaimniecība beigtās zivis sola savākt šodien, bet  vai un kad kāds ķersies arī pie upes tīrīšanas gan nav zināms.