Pļavniekos gaišā dienas laikā nošauts vīrietis

Rīgā, Pļavniekos, piektdien nošauts vīrietis. Aizturētas personas, kuras, iespējams, saistītas ar šo noziegumu, informēja Valsts policijā.

Portāls "Kompromat.lv" vēsta, ka nogalinātais ir kādreizējās kriminālās autoritātes Ivana Haritonova grupējuma lietā savulaik notiesātais Genādijs Vaļagins.

Policija piektdien saņēma informāciju, ka ap plkst.14.43 Andreja Saharova ielas un Akadēmiķa Mstislava Keldiša ielas krustojumā pie kādas sabiedriskās ēdināšanas vietas nošauts vīrietis, kurš tobrīd atradās automašīnā, bet iespējamās vainīgās personas notikuma vietu pametušas.

Saņemot informāciju par notikušo, nekavējoties visā Latvijas teritorijā tika izsludināts plāns "Slazdi" un piesaistīti plaši policijas spēki, tostarp no Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes un Rīgas reģiona pārvaldes, kā arī pašvaldību policijas, lai vainīgās personas aizturētu.

Notikuma vietā šobrīd strādā eksperti. Policija aizturējusi personas, kuras, iespējams, saistītas ar notikušo noziedzīgo nodarījumu. Tāpat Rīgas rajonā Dreiliņos atrasta jau aizdedzināta automašīna "Crysler Vojager", kura, iespējams saistīta ar noziegumu. Policija mirušā personību jau ir noskaidrojusi.

Policija vērš uzmanību, ka iedzīvotājiem nav pamata uztraukumam, turpina aktīvu darbu un vienlaikus aicina iedzīvotājus, kuru rīcībā ir jebkāda informācijas par notikušo vai arī kuri redz kādas aizdomīgas darbības, nekavējoties ziņot policijai, zvanot pa tālruni 110.

Kāds notikuma aculiecinieks sociālajos tīklos raksta, ka slepkavība notikusi viņa acu priekšā. Cietušais izkāpis no "Toyota" apvidus automašīnas. Atskanējuši šāvieni, trāpīts automašīnai un notikuma vietas devies prom "Crysler" markas auto, kuram tonēti aizmugures logi. 

Portāls "Kompromat.lv" vēsta, ka nogalinātais ir kādreizējās kriminālās autoritātes Haritonova grupējuma lietā savulaik notiesātais Vaļagins. Policijā mirušā personību nekomentēja.

1998.gadā Augstākā tiesa Vaļaginu atzina par vainīgu, piespriežot 6,5 gadus apcietinājuma ar mantas konfiskāciju, apcietinājuma laikā ieskaitot jau izciesto apgabaltiesas piespriesto soda laiku - trīs gadus.

Vaļagins tika atzīts par vainīgu un notiesāts pēc Kriminālkodeksa par organizētas grupas izveidošanu vai piedalīšanos tajā izspiešanas nolūkā un par personas sagrābšanu vai aizturēšanu kā ķīlnieku, ja tas saistīts ar draudiem noslepkavot, nodarīt miesas bojājumus vai tālāk aizturēt šo personu nolūkā piespiest personu izdarīt kādu darbību vai atturēties no tās, kas ir noteikums ķīlnieka atbrīvošanai.


Foto: Freepik