Plūdos Ogrē naktī evakuēti četri cilvēki; daļa netiek mājās

Šonakt, strauji ceļoties ūdens līmenim Ogres upē, naktī applūda mājas Ogresgala pagastā un tika evakuēti arī cilvēki. Arī operatīvajiem dienestiem šī nakts bija spraiga, glābjot cilvēkus no plūdu draudiem. “Trijos man zvanīja patruļdienests, ziņoja, ka ziņa no elektroniskās mērlatas atnāca trijos un 36 minūtēs. Tas nozīmē, ka līmenis izkustās, ka paceļas līmenis. Tad brauc, skatās arī realitātē, kāds tas ir,” šādi rīts iesākās Ogres novada pašvaldības policijas pārstāvim Valērijam Vasiļonokam, kas, operatīvi reaģējot uz situāciju, devās uz mazdārziņu teritoriju Ogresgala pagastā.

“Tas ūdens diezgan strauji cēlās. Principā - kaut kādās 30 minūtēs. Tas jau bija šeit, ielai vairs nebija izbraucama. Kaut kur te līdz zālītei, jo tas ūdens te bija, viņa caurbraucamo vairs nebija,” saka Valērijs Vasiļonoks.

Ap pulksten pieciem plūdu skartajā teritorijā ieradās glābēji ar laivām. Evakuēta tika kāda ģimene ar bērniem, kas gan drīz vien pēc tam atgriezās dzīvesvietā. “Hidrotērpos viņi staigāja pa mājām, pārbaudīja visas mājas ar lukturīšiem, vai kādā mājā vēl kāds nav palicis un vai nevajag evakuēt,” stāsta Valērijs Vasiļonoks.

Pašvaldības policijas pārstāvis norāda, ka iedzīvotājiem applūda mājas, pagalmi, gan sadzīve. Cīnoties ar plūdu sekām, sastopam ogrēnieti Juri, arī viņu naktī ap pulksten četriem uzmodināja policija. “Signalizēja, lai aizdzen mašīnas. Mašīnas aizdzinām, skatījāmies, kas notiks, tad tas ledus apstājās. Gāja ātri ledus, tad apstājās, mirklī uzreiz viss sāka plūst, ūdens sāka gāzties iekšā pa visām malām.”

Savukārt Jura kaimiņiene Ludmila gan ar auto šobrīd līdz mājām netiek. “Es nevaru piebraukt pie mājām. Ārā tiku pa kaimiņu sētu.”

Pašvaldības policijas pārstāvis Valērijs Vasiļonoks norāda, ka situācija uzlabojusies ap pulksten astoņiem no rīta, arī šobrīd vērtējama kā stabila. “Plkst. 8.03 līmenis sāka kristies. Devāmies tuvāk upei, lai saprastu. Tas bija redzams, ka visi vižņi ir izkustējušies un lielā plūsmā dodas projām.”

Šobrīd ledus sastrēgums Ogres upē veidojas centrā pie Loka tilta, kur tālāk ir arī Ogres upes ieteka Daugavā. Kā norāda atbildīgie dienesti, svarīgi ir, lai ledus izkustētos un veiksmīgi arī plūstu uz Daugavu, tādējādi mazinot plūdu draudus. “Nekādu tādu īpašu plūdu draudu nav, jo ūdens iet Daugavā, ledus pamazām izies. Līmenis šobrīd ir normalizējies, tikai ledus ir iznests krastā, bet ūdens viss aiziet kārtīgi,” saka Nikolajs Sapožņikovs, Ogres novada pašvaldības pārstāvis.

Pašvaldības policija turpina monitorēt teritoriju pie Ogres upes un aicina iedzīvotājus plūdu draudu gadījumā rīkoties atbildīgi, kā arī nepieciešamības gadījumā evakuēties. “Es uzskatu, ka tā ir neapdomāta rīcība, ja māja, piemēram, ir ūdenī, bet jūs gribat palikt tajā. Ūdens jebkurā laikā būs tā, kad vairs nepaspēs tas glābējs atnākt līdz tai un izglābt, tāpēc labāk reaģēt iepriekš jau,” norāda Valērijs Vasiļonoks.