Plūdu dēļ iebrūk ceļš Siguldas novadā

Siguldas novadā uz lauku ceļa izveidojās iegruvums, ko izraisīja netālu esošās ūdens krātuves augstais līmenis. Ūdens spiediena rezultātā pārplīsa 11 metrus garā dzelzsbetona caurule. Šobrīd ceļš ir slēgts, vietējiem iedzīvotājiem jāmēro garš apkārtceļš, lai nokļūtu darbā vai mājās. Tikmēr pašvaldība saka - to plānots atjaunot nākamnedēļ.

Ceļa iegruvums notika vakar sešos vakarā. Par šo nekavējoties ziņoja tuvumā esošās mājas iedzīvotājas pašvaldības policijai. “Pašvaldības policija, saņemot informāciju un ierodoties notikumu vietā, nekavējoties pieņēma lēmumu šo vietu norobežot - neļaujot izmantot ceļa posmu. Šis, protams, atsevišķām mājām ir tuvākais ceļš, bet apbraukt apkārt pa citu ceļu nav nekāda problēma,” saka Kristaps Freimanis, Siguldas novada pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks.

Ūdens straume bija tik spēcīga, ka 11 metru garā dzelzsbetona caurteka sadalījās divās daļās. Pie vainas ir caurtekas nolietojums, bet punktu pielika netālu esoša ūdenskrātuve. “Netālu no šīs notikuma vietas ir V58 valsts nozīmes ceļš, kuram netālu ir divi meniķi, kuram ir nostādīts augstākais ūdens līmenis. Tas nozīmē, ka mēs šodien ar steigu jau esam uzrakstījuši Latvijas valsts ceļiem informāciju, lai viņi apseko šos divus meniķus, pazemina pēc iespējas zemāk ūdens līmeni,” skaidro Sindija Brikmane, Siguldas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja.

Šobrīd tiek iegādāti visi nepieciešamie materiāli, lai varētu sākt ceļa atjaunošanas darbus. Viss ir atkarīgs no materiālu pieejamības. Ja tie tiks sagādāti šodien, tad darbi tiks sākti brīvdienās, ja nē, tad būs jāgaida nākamā nedēļa. Bez šī notikuma Inčukalna pagastā ir applūdušas trīs privātmājas. “Ņemot vērā sniega daudzumu, lietavas un vēju, Siguldas novada pašvaldība ir gatava šos iedzīvotājus izmitināt Mālpils dienesta viesnīcā - dot viņiem īslaicīgas mājas, lai varētu stabilizēt situāciju viņu īpašumos,” norāda Sindija Brikmane.

Šādus dramatiskus apstākļus Sigulda piedzīvoja 2014. gadā, kad Turaidā izskaloja ceļa pamatni pie Gaujas tilta; savukārt 2017. gadā tika izskalots gājēju serpentīna posms.