PMLP nodaļās veidojas pārslodze - iedzīvotāji steidz atjaunot un izgatavot pases un ID kartes

Pēdējās dienās Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) nodaļās visā Latvijā vēršas ļoti liels skaits iedzīvotāju, kuri vēlas atjaunot pases vai ID kartes, šos dokumentus izgatavot saviem bērniem. Aizvien pieaugošās intereses dēļ vērojami traucējumi arī elektroniskajā pierakstu sistēmā. Kā norāda Iekšlietu ministrijā un pārvaldē - nav nekāda pamata šādai ažiotāžai.

Vēl šīs nedēļas sākumā iekšlietu ministre Marija Golubeva sociālajos medijos norādīja, ka PMLP saziņas kanāli piedzīvo pārslodzi, kas rodas, jo iedzīvotāji masveidā interesējas par bērnu pasu un ID karšu noformēšanu. Ministre aicina saglabāt mieru. Ļaudis uz šo ierakstu atbildēja, ka dokumenti jāmaina, jo tiem beidzies derīguma termiņš. Dažs vēloties sagatavot 72 stundu ārkārtas somu, kurā jābūt arī dokumentiem, bet cits ID karti esot pazaudējis, jo pandēmijas apstākļos dažādās vietās to nācās uzrādīt līdz ar sertifikātu. PMLP pārstāve Madara Puķe ReTV Ziņām apstiprina, ka pēdējās dienās krietni pieaugusi cilvēku interese par personas dokumentu sagatavošanu. “Daudzi cilvēki ir izlasījuši Aizsardzības ministrijas bukletu, kurā pausts, ka ir jābūt derīgiem dokumentiem. Mums ir prieks, ka cilvēki ieskatās dokumentos un pārbauda to derīguma termiņu, bet aicinām būt mierīgiem un nesatraukties!”

Klientu apkalpošana nodaļās aizvien notiek pēc iepriekšējā pieraksta. Pieaugot iedzīvotāju interesei, pieteikšanās elektroniskā sistēma un telefonsakaru darbība nodaļās var būt traucēta. Šodien pierakstu sistēmu esot izdevies atjaunot deviņās lielākajās nodaļās. “Šobrīd aicinām nezvanīt, jo centrāle ir pārslogota. Saņemam daudz zvanus, aicinām rakstīt e-pasta vēstules! Rindas kārtībā uz visām vēstulēm klientu apkalpotāji atbildēs,” saka Madara Puķe.

Šodien Valmieras nodaļā satiktā Laila ReTV Ziņām pastāstīja, ka dokumentu maiņu meitai internetā viņai nav izdevies pieteikt, bet nodaļu telefoniski sazvanīt izdevies. “Man nav nekādas panikas. Vajadzība tāpēc, ka jāmaina ID karte, termiņš beidzās. Pusaudzim, es domāju, ka vajag savu dokumentu līdzi.”

Valmieras nodaļā satiekam gan jauniešus, gan arī vecāka gada gājuma ļaudis, kuriem pārsvarā beidzies dokumentu derīguma termiņš, nu tie esot jāmaina. PMLP uzsver, ka ievērojams klientu pieplūdums nodaļās vērojams jau kopš rudens. Pandēmijas laikā daudziem cilvēkiem ir beidzies dokumentu derīguma termiņš, tagad ļaudis steidz tos mainīt. Madara Puķe: “Tas sākās jau pagājušajā rudenī, lai var ceļot, dokumentus sāka prasīt arī veikalos un pasākumos. Kopš tā mirkļa mums ir lielas rindas, sevišķi Rīgā. Vēl arī mums trūkst klientu apkalpotāju.”

Puķe vēl piebilst, ka desmit reģionālajās nodaļās klientu apkalpošana jau notiek rindas kārtībā. Bez iepriekšējā pieraksta dokumentus varēs noformēt arī šajā un nākamajā sestdienā Rīgas 1. nodaļā, kā arī katru marta piektdienu Rēzeknes nodaļā. 


Foto: Freepik