Pokaiņu tūrisma informācijas centram neviens nomnieks joprojām nepiesakās

Jauno tūrisma sezonu viens no Dobeles novada apskates objektiem – Pokaiņu mežs, ko pēc “Latvijas valsts meži” (LVM) datiem līdz šim gadā apmeklējuši 17-20 tūkstoši cilvēku, sāks bez tūrisma informācijas centra pakalpojumiem. Pirms deviņiem gadiem uzbūvēto informācijas centru uzņēmums slēdza pagājušā gada augustā, cerot to iznomāt kādam tūrisma uzņēmējam. Tomēr līdz šim tas neesot izdevies.

Pokaiņu mežs ar saviem neparastajiem akmens krāvumiem, un, kā stāsta ekstrasensi un zintnieki, arī īpašajiem enerģijas strāvojumiem, par tūrisma objektu kļuva pagājušā gadsimta 90. gados. Palielinoties tūrisma plūsmai, 2014. gadā Latvijas valsts meži šeit atklāja tūrisma informācijas centru, tomēr jau pēc astoņiem gadiem tas tika slēgts. Tagad ieeja parkā ir bez maksas, bet 15 kilometrus garās pastaigu takas joprojām apsaimnieko “Latvijas valsts meži”. Gida pakalpojumi gan vairs nav pieejami, bet vietumis redzami kvadrātkodi, kurus noskenējot var iegūt informāciju. Vien interneta pārklājums pokaiņu mežā ir ļoti slikts. Kā norāda LVM pārstāvis, interneta pārklājumu uzlabot uzņēmums gan nevarot.

Turklāt arī doma esot attīstīt tūrismu Pokaiņos, vien pašiem tas vairs neesot finansiāli izdevīgi. Neraugoties uz to, ka vairākos objektos pašvaldība sadarbojoties ar “LVM”, pārņemt Tūrisma informācijas centru, kurā atrodas arī konferenču zāle, Dobeles novada pašvaldība, kuras teritorijā Pokaiņi atrodas, nevēlas. Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis (LZS) sarunā ar ReTV norāda: “Pašvaldība noteikti nemēģinās pārņemt šo ēku. Mēs pārņemtu tad, ja redzētu kā mēs to lietderīgi varētu izmantot. Ja mēs neredzam šo lietderību, tad nav jēgas pārņemt. Šeit būtu tikai papildus izmaksas, kas īsti lietderīgas nebūtu.”

Jau kopš pavasara “Latvijas valsts meži” rīko Tūrisma informācijas centra ēkas nomas izsoli ar nosacījumu, ka nomniekam jāsniedz tūrisma un izziņas pakalpojumi par Pokaiņu meža tematiku. Tomēr interese iznomāt ēku uz divpadsmit gadiem, maksājot mēnesī par nomu aptuveni 300 eiro, nevienam neesot bijusi ne pirmajā, ne arī atkārtotajā izsolē. “Latvijas valsts meži” komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs ReTV norāda: “Tiks veidota atkal nākamajai izsolei jauna komisija, kas vērtēs iepriekšējo izsoļu rezultātus un līdz ar to domās, kādā veidā padarīt potenciālajiem uzņēmējiem šo vietu interesantāku. Nē, šī vieta netiks izīrēta kā vasarnīca. Noteikti, nē.”

Trešā Pokaiņu tūrisma informācijas centra ēkas nomas izsole tiekot plānota šovasar. Bet tikmēr ierastā Līgo pasākuma vietā, ievērojot ugunsdrošības noteikumus, ikviens varot Pokaiņu mežā svētkus svinēt pats.