Policija noskaidro iespējamo vainīgo lielgabala demontāžā

Policija noskaidrojusi iespējamo vainīgo personu, veicot izmeklēšanu kriminālprocesā par lielgabala demontāžu Jēkabpilī. Netiek atklāta sīkāka informācija par aizdomās turamo personu, vien norādīts, ka šī persona atzīst veiktās darbības patvaļīgā lielgabala demontāžā.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa pauž: “Tāpat likumsargi ir identificējuši traktortehniku, ar kuru tika veikta demontāža, un ir apzināta iespējamā lielgabala atrašanās vieta Daugavā. Šobrīd kriminālprocess ir pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 229.panta 1.daļas – par valsts aizsardzībā esoša kultūras pieminekļa pārvietošanu. Par šādu noziedzīgu nodarījumu likumā ir paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, naudas sods.”

Valsts policijā norāda - precīza lielgabala atrašanās vieta Daugavā nav fiksēta, jo šobrīd to izdarīt traucē laika apstākļi. Jēkabpils pilsētas pašvaldībā uzsver, ka vietvarai nav tiesību izlemt, ko darīt ar lielgabalu tālāk, jo visu, kas notiek ar šo piemiņas zīmi, regulē starpvalstu nolīgums starp Latviju un Krieviju.

Jēkabpils pilsētas domes izpilddirektors Guntars Gogulis: “Ņemot vērā, ka šo nolīgumu ir slēgusi Ārlietu ministrija, es domāju, ka Ārlietu ministrijai būtu jāuzņemas vadošā loma šī jautājuma risināšanā un skaidri būtu jāpaziņo, kā mēs to visu kopīgiem spēkiem atrisināsim. Uzvelt šos jautājumus tikai uz pašvaldību, man šķiet, ka tas absolūti neatbilst normatīvo aktu regulējumam.”

Policijā uzsver, ka izmeklēšana vēl turpinās, vēl tiek skaidroti notikušā apstākļi, tādēļ plašāku informāciju likumsargi šobrīd nevar sniegt. Atgādinām, ka lielgabals, kas bija izvietots uz Sarkanās Armijas karavīriem veltītā pieminekļa Jēkabpilī, Rīgas ielā, pazuda naktī uz 24.februāri.