Policija prezentē jaunos transportlīdzekļus

Līdz ar strukturālo pārmaiņu pakāpenisku ieviešanu Valsts policija saņēmusi jaunus transportlīdzekļus, kā arī dronus. Tāpat iegādāti tā sauktie “mobilie iecirkņi”, kas ir speciāli pielāgotas un aprīkotas automašīnas, no kurām reaģējošie policisti varēs piekļūt visām nepieciešamajām sistēmām, lai darbs notikuma vietā norisinātos raitāk, nekā tas iespējams policijas iecirkņos. Turklāt gan jaunā tehnika, gan mobilie iecirkņi paredzēti arī darbam reģionos.

Kā norāda Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks, šobrīd jau būtībā tie paši mobilie iecirkņi. Tie, pirmkārt, dosies uz Vidzemes reģiona pārvaldi. Tur jau no pirmā novembra ir reforma notikusi, policisti strādā jaunā darba organizācijas modeļa ietvaros. Pēc Ruka teiktā, jau šobrīd redzams pēc pirmajām pāris nedēļām, ka ceļu satiksmes uzraudzībai pietiek vairāk laika un spēku, nekā tas bija iepriekš.

Šoreiz transportlīdzekļi iegādāti, domājot arī par taupību. Kopumā saņemti 449 transportlīdzekļi, kas, salīdzinot ar iepriekšējo piecu gadu periodu, ir par 300 mazāk. 

Valsts policijas priekšnieks stāsta, ka fokuss šoreiz ir uz kvalitāti uz darba apstākļiem. Piemēram, mobilajam iecirknim 205 zirgspēku jauda, kas ir pietiekoši, lai tas ceļu satiksmē spētu paātrināties un reaģēt. Savukārt jaunie netrafarētie “Volkswagen Tiguan” ir vēl jaudīgāki, proti, 320 zirgspēki. Te Ruks piebilst – nesavaldīgajiem uz ceļa būs jāaizdomājas!

Plašākai sabiedrībai prezentēti jaunie trafarētie trasportlīdzekļi, taču iegādāti arī transportlīdzekļi, kas paredzēti arī citām struktūrvienībām – Speciālo uzdevumu bataljona vajadzībām, izmeklētājiem, kinologiem, ekspertiem, arī administratīvajam blokam.