Policijas neizprotamas rīcības dēļ iet bojā cilvēks; ierosināts kriminālprocess

Melnākā nedēļas nogale uz ceļiem šogad - negadījumos bojā gājuši četri cilvēki. Mīklainākie apstākļi risinājušies Ādažu novadā, kur autoevakuatora darba laikā metāla trosēs ar vairāk nekā 100 kilometriem stundā iebrauca policijas ekipāža.

Naktī no piektdienas uz sestdienu uz Tallinas šosejas pie Ādažiem no grāvja bija jāizvelk pasažieru autobuss. Tas tika uzticēts firmai, ar kuru ReTV izdevās sazināties, bet viņi nevēlējās informāciju paust publiski. Ap pusnakti notikuma vietā ieradās evakuatori, kuri konstatēja - lai paveiktu darbu, ir jāslēdz šoseja. To uzticēja Ādažu policijai - viena ekipāža noslēdza ceļu pie Gaujas tilta, bet otra - pie Ādažiem. Darbu laikā viena no kārtības sargu brigādēm nezināmu iemeslu dēļ pameta savu posteni, pa Carnikavas ceļu aizbrauca pie kolēģiem, kas atradās pie tilta. Pēc pāris minūtēm šī ekipāža plānoja atgriezties savā postenī pa slēgto ceļu.

Auto traucās ar vairāk nekā 100 kilometriem stundā, pirms sadursmes nesamazināja savu ātrumu. Negadījumā bojā gāja policijas šoferis, bet viņa kolēģis bija bez manāmiem miesas bojājumiem, bet šoka stāvoklī. Policijas auto uzbrauca virsū vienam no evakuatora darbiniekiem, kuram rezultātā lauzta kāja. Kā norāda evakuatora firmas pārstāvji, tad neizprotamas ir trīs lietas - kāpēc policija pameta notikuma vietu, kāpēc atgriezās vietā pa slēgto ceļa posmu un kāpēc nebremzēja. “Ņemot vērā to, ka ir uzsākts kriminālprocess, tad sīkāku informāciju nevaram sniegt, notiek izmeklēšana. Kamēr nebūs ekspertīžu rezultāti, sīkāks info nav sniedzams,” pauž Juris Jančevskis, Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks.

Negadījuma vietā evakuatora darbiniekiem bija atstarojošās vestes, spēkratiem bija ieslēgtas bākugunis, darba teritoriju varēja redzēt no kilometru tālas distances. Kā pēc video noskatīšanās atzīmē autoskolas vadītājs Lauris Starikovs, tad notikuma vieta bija norobežota, viss atbilda noteikumiem, taču apstākļu skaidrošana tomēr ir policijas atbildībā. “Mums ļoti patīk bildēt negadījums, to, kas ir noticis, citās dalībvalstīs par to liek sodu, ja veic video ierakstu, tad tik daudz, cik mācību nolūkos, nevis tagad, ka var spriest, ka vajadzēja darīt tā vai šitā,” pauž Lauris Starikovs, autoskolas vadītājs.

Savukārt cita traģiska avārija notika uz autoceļa Cēsis-Valmiera. “Noticis apdzīšanas manevrs, sadursme notikusi pretējās braukšanas joslā, pēc sadursmes viens no auto sadūrās ar trešo auto, diemžēl negadījumā bojā gāja viena persona,” saka Juris Jančevskis.

Aizvadītajā nedēļas nogalē kopā notika 307 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cieta 42 cilvēki. 


Foto: Sadursme.lv, Facebook