Policijas priekšnieks: Agresīvu pasākumu gadījumā mums ir “Plāns B”

Polcijai pēdējās dienās bija jāiejaucas vairākos neatļautos masu pasākumos – bijuši notikumi, kas medijos atreferēti kā agresīvi. Policijas priekšnieks ReTV Ziņām stāsta, ka provokāciju gadījumos, kad notiek nelikumīga pulcēšanās, policijai dots uzdevums saglabāt mieru.

Armands Ruks, Valsts policijas priekšnieks, pauž: “Katrā institūcijā uzsveram to, ka svarīgi noturēt līdzsvaru, lai nepāraugtu līdz vardarbībai, bet, jāsaprot, ka ir robežas.” Ja persona pārkāpj noteikumus, tad tiek aizturēta – neesot variantu.

Valsts policijai ir rūpīgi izstrādāts rīcības plāns, kā rīkoties situācijās, ja nemieri kļūtu vardarbīgi. Pausts, ka policija ir gatava tāda veida situācijām, taču līdz tādām nonākt nedrīkst.

Par to, kā izpaužas “Plāns B” agresijas gadījumā, Armads Ruks neskaidro. Viņš norāda, ka policija tam ir gatava un ka gaidāmie svētki būs izaicinājums, jo visam būs jāseko rūpīgi līdzi. Lai nodrošinātu Covid-19 ierobežojumu ievērošanu, policijas darbinieki jau šobrīd strādā virsstundas.

Valsts policijā stāsta, ka viegli nav, taču ar visu šobrīd galā tiek. “Vai policija ir soli priekšā tiem, kuri rīko protestus? Es vērtēju, esam pussoli līdz soli priekšā,” tiek atzīsts. Policija sadarbojas ar Valsts drošības iestādēm – kompetences ietvaros vērtē attīstību, kā arī “temperatūru” sabiedrībā.

Armands Ruks uzsver, ka Valsts policija kopā ar Valsts drošības iestādēm ikdienu seko līdzi sabiedrisko organizāciju un personu grupu darbībām, kuras pauž pretestību pret Covid-19 ierobežojumiem, kā arī mudina sabiedrību neievērot ierobežojumus.