Policijas zirgu patruļa Ogrē

Uz gājēju ielas šogad Ogrē darbu plāno uzsākt policijas zirgu patruļa. Jāatzīst, dežūras gan nav plānotas katru dienu, tomēr, spriežot pēc pirmās zirgu vizītes decembrī, iedzīvotāji ideju vērtē pozitīvi. Tos ievērotu daudzi, kā arī vislielākais prieks būtu tieši bērniem un jauniešiem.

Valsts policijas Ogres iecirkņa priekšnieks Juris Nicišs atzīst, ka zirgu šajos laikos esot neierasti maz. Viņš gan bilst, ka tie ir domāti tieši policijas tēla spodrināšanai – redzēja, cik pozitīvi patruļu uztver iedzīvotāji.

Zirgu patruļas darbs Ogrē aktualizēts tikts tikai aizvadītā gada rudenī. Jau gadiem tiek saņemtas iedzīvotāju sūdzības par policijas patruļas mašīnu regulāru pārvietošanos pilsētas centrā gājēju ielas posmā - skaidroja Ogres novada pašvaldības pārstāvji. Ar jauno gadu situācija tiek uzlabota.

Juris Nicišs pauž, ka tā esot patruļpolicija. Tā pati patruļa, taču automašīnas vietā - zirgs. Reaģēts tiks uz visiem pārkāpumiem, jo tas ir ikdienas darbs. Viņš arī bilst: “Vienīgi resursu ziņā viņi ir maz un pieprasījums ir liels. Tāpēc pēc atsevišķa grafika obligāti ciemosies arī Ogrē.”

Jāpiebilst, Valsts policijā šobrīd ir pieci zirgi, taču patruļās dodas pa divi. Primārais esot darbs ielās - prevencija, komunikācija ar iedzīvotājiem, tiek sniegti dažādi norādījumi, kā arī iespēja pakomunicēt ar zirgiem. Jāuzsver, zirgi ir apmācīti arī uz masu nekārtībām un aizturēšanu.