Poligonā “Mežaine” atklāj modernu šautuves kompleksu

Pirms vairāk nekā pusotra gada atklātajai modernajai šautuvei Alūksnes pusē nu piepulcējies otrs reģionālas nozīmes šautuves komplekss Kurzemē - militārajā poligonā “Mežaine”, kas atrodas Kuldīgas novadā. Tas piemērots ne tikai zemessargu un karavīru šaušanas iemaņu uzlabošanai, bet varēs notikt arī aizsardzības mācības praktiskās nodarbības. Šodien notika šautuves svinīga atklāšana.

Šautuves kompleksa būvniecības darbi Kurzemes militārajā poligonā “Mežaine” sākās pērnā gada jūlijā. Nu te izveidotas trīs šautuves. 50 metru šautuve paredzēta valsts aizsardzības mācību programmas īstenošanai, bet 100 un 300 metrus garās – zemessargu un karavīru apmācībai. Tāpat te savas prasmes attīstīs kadetu skolas audzēkņi. Tā kā Ādažu poligons ir pārslogots, tad reģionālas nozīmes poligoni ir liels atspaids. 2019. gada oktobrī moderna šautuve tika atklāta poligonā “Lāčusils” Alūksnes novadā.

“Mēs ejam lieliem soļiem uz priekšu ar visiem šiem poligoniem. Kā redzam no starptautiskās vides, mums ir jābūt spējīgiem pašiem par sevi pastāvēt, jābūt spējīgiem būt sagatavotiem, jo varam cerēt uz palīdzību tikai tad, ja paši esam gatavi kaut ko darīt,” saka Artis Pabriks, aizsardzības ministrs.

“Šeit tika izmantots zemessardzes inženieru potenciāls, mums ir inženieru rotas, spējas, šeit viņi darbojās ar speciālu inženertehniku, ko mēs esam iegādājuši, daļa dāvināta no Amerikas Savienotajām valstīm, šeit jau zemessargi arī izspēlēja savas citas iemaņas, tieši inženierspējas, tāpēc šī šautuve mums iznāca daudz lētāk nekā Alūksnes šautuve,” atzīst Leonīds Kalniņš ģenerālleitants, NBS komandieris.

Lai īstenotu kompleksa projektu, to nācies apvienot ar citu – nojaukt plānotās šautuves teritorijā esošās nedrošās būves, kas bija saglabājušās no padomju armijas kara pilsētiņas laikiem. Materiāls no nojauktajām ēkām izmantots šautuves teritorijā esošās pamatnes stiprināšanai, jo savulaik visa Kara pilsētiņa izbūvēta purvainā vietā. Vēl notiek darbs pie drenāžas uzlabošanas.

Projekta kopējās izmaksas ir 680 000 eiro. Šobrīd poligona teritorijā esošās ekspluatācijai drošās daudzstāvu ēkas ir iekonservētas, sakārtoti jumti un logi, bijušās skolas ēka pārtop par Zemessardzes 4. brigādes mācību centru, poligona teritorija tiek paplašināta, sasniedzot teju 1000 hektāru.