Politiskas cīņas par skatītājiem hokeja čempionātā

Jau šodien Rīgā sākas pasaules čempionāta hokejā pirmās spēles, bet vēl vakar vakarā Saeimas deputāti steidza balsot par to, lai pret Covid-19 vakcinētām un izslimojošām personām būtu iespēja spēles vērot klātienē. Premjers Krišjānis Kariņš Saeimas paziņojumu nodevis Veselības ministrijai, bet ārkārtas valdības sēde pagaidām par šo lēmumu nav plānota. Tas varētu nozīmēt, ka valdība par šo varētu lemt pēc nedēļas. Tikmēr iedzīvotāju domas dalās, vai tiešām šajos apstākļos hokejs jāvēro būtu klātienē.

Vēl dienu pirms hokeja čempionāta atklāšanas viss liecināja par to, ka šogad kaislīgākajiem sporta līdzjutējiem halles būs slēgtas, hokejistu sniegumam nāksies sekot līdzi pie televizoru ekrāniem. Tomēr atsevišķu politisko partiju un politiķu rindās šķiet vēlme hokeju vērot klātienē, bija tik spēcīga, ka pēc ilgām debatēm balsojums liecināja - tribīnes tukšas nepaliks. ReTV Ziņu uzrunāto cilvēku domas Vidzemē dalās.

“Bērni nevar iet uz skolu, tagad klātienē tur ies. Tas ir absurds. Mazās klasītēs bērni nīkst mājās. Tas ir galīgi garām, cilvēki nedomā, ko runā,” saka Juris.

Arleta pauž: “Hokejs klātienē? Agrāk bija interesanti, tagad vairs nē.”

“Pareizi, pilnīgi pareizi, tā taču ir bauda. Bet tagad tikai tie, kas ir potēti?” saka Anatolijs.

“Tas ir muļķīgi, vieni drīkst, citi nē, un tā vakcīna jau nepasargā no saslimšanas. Tas tāds muļķīgs aizliegums, manuprāt,” atzīst Agnese.

Sangvids: “Ļoti eleganti. Es atbalstu, es būtu pirmais. Ja vakcinēts, tad jau ir drošs cilvēks, es tā domāju, tā zāle milzīga, izsēdina pa divi metri, lai atbalsta.”

Deniss: “Man liekas, tā ir vakcinācijas uzspiešana. Brīvu vakcināciju atbalstu, bet, lai nav tāda uzspiesta darba vietās visu laiku. Es uzskata, ka jāpaiet vismaz pieciem gadiem, un tad tā vakcīna var oficiāli skaitīties.”

Kamēr politiķi vēl lauž šķēpus par to, Latvijas hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis izteicies, ka pirmie līdzjutēji uz spēlēm klātienē varētu ierasties ceturtdien. Tiesa gan - biļešu cena būšot no 100 līdz pat 150 eiro. Jāpiemin gan, ka Latvijā šobrīd pilnībā vakcinēti ir vien nedaudz vairāk kā 8% iedzīvotāju.


 Foto: FreePik