Politologs par partiju “Katram un katrai”: partijas saīsinājums visprecīzāk raksturo tās substanci

Partija “Katram un katrai” ir dibināta vien šā gada janvārī. Iepriekš tās nosaukums bija “Likums un kārtība”. Partijas dibinātājs ir skandalozais jurists un Saeimas deputāts Aldis Gobzems. Partijas idejas tiek uzskatītas par visai populistiskām, piemēram, solot vienreizēju bērna pabalstu 5000 eiro apmērā. Tāpat viņi aicina veikt lielāku kontroli valsts aparātam, mazināt birokrātiju un vairāk varas nodot tautai. 

Politologs un SIA “Mediju tilts” līdzīpašnieks Filips Rajevskis partiju “Katram un katrai” vērtē visai skeptiski, ņemot vērā tās Minitru prezidenta amata kandidāta Alda Gobzema neveiksmes 13. Saeimas sasaukuma laikā.  “Grūti ir nostartēt vēlēšanās, uzrunājot vēlētājus, kurus tu vienreiz jau esi dziļi apčakarējis. Vai tiešām ir jāiedomājas, ka cilvēks ir tik ļoti garīgi neattīstīts, ka viņš neatceras, ka vienreiz jau bija premjera kandidāts? Viņš pat bija nominēts par premjera kandidātu, viņam prezidents deva šo iespēju! Ja tu nespēj šādu situāciju izmantot, kad tev ir viena no lielākajām frakcijām parlamentā, tev ir prezidenta nominācija, tu nespēj izdarīt itin nekā, kā tikai izgāzties ar blīkšķi. Šādā situācijā iet pie vēlētājiem un teikt - tagad atkal dod man to mandātu, maksā man algu…” 

Filips Rajevskis saka, ka partija “Katram un katrai” ir vēl viena partija, kuras mērķis ir piesaistīt partijas “KPV.LV” vēlētājus. Taču ir šaubas, vai šie cilvēki dosies vēlēt, jo ir pamatīgi vīlušies. “Ja mēs atceramies, kas bija “KPV.LV” stiprā puse - viņi spēja mobilizēt ļoti daudz jaunus cilvēkus, kas nekad nav gājuši uz vēlēšanām. Toreiz jauns cilvēks nobalsoja par viņiem un teica, ka tas ir “prikolīgi’'. Šie vēlētāji kā parādījās, tā pazuda no vēlēšanu skatuves. Tālāk tu sāc cīnīties ar Šleseru, citām politiskajām partijām, kuras ir šajā nišā. Nevar teikt, ka šī partija [“Katram un katrai”] ļoti atšķiras ar kādu orģinalitāti, neparastumu. Es domāju, ka viņu dienas kārtība ne ar ko neatšķiras no pārējām šāda veida partijām. Jocīgā partijas vadīšana un jocīgā darbošanās, virtualitāte ir arī šīs partijas vājā vieta.”

Rajevska vērtējumā partijai “Katram un katrai” tomēr nav izredzes iekļūt 14. Saeimas sastāvā.  “Tur nav neviena cilvēka, kas kaut ko sajēgtu par kampaņošanu. Viņiem varbūt viens kaut ko sajēdz no sociālo mediju komunikācijas, bet tas ir stipri par maz, lai iegūtu 5% Latvijā. Es domāju, ka viņiem 5% ir nepārkāpjama latiņa.”Foto: Zane Bitere/LETA