Politologs: partija “Stabilitātei” - margināla partija, kura orientējas uz jaunu, prokrievisku vēlētāju

Partijas “Stabilitātei!” dibināta pirms nepina pusotra gada. Dibināšanas brīdī pagājušā gada februārī partijā bija 647 biedri. Kaut gan tā ir jauna, uz to var attiecināt teicienu “Tie paši vēži, tikai citās kulītēs”, jo biedru vidū ir zināmākie ir no “Saskaņas” izmestie bijušie Rīgas domnieki Valērijs Petrovs un Aleksejs Rosļikovs, kurš ir arī partijas “Stabilitātei!” vadītājs un premjera amata kandidāts.

Politologs, SIA “Mediju tilts” līdzīpašnieks Filips Rajevskis šo politisko partiju ReTV Ziņām raksturo kā no citiem politiskajiem spēkiem visai krasi atšķirīgu spēlētāju, kurš orientēts uz jaunu, prokrieviski tendētu vēlētāju. “Viņi mēģina nokost šādu segmentu - jaunu, prokrievisku vēlētāju no “Saskaņas” lielā pīrāga. Viņiem raksturīga agresīva komunikācija sociālajos medijos. Tāda “TikTok” varianta komunikācija. Būtībā viņi ir konkurētspējīgi par saviem vēlētājiem, bet galvenā problēma - vai tie vēlētāji, par kuriem viņi cīnās, ies uz vēlēšanām, jo viņi ir arī vīlušies. Šos vēlētājus mēs varētu nosaukt par Latvijas izglītības sistēmas “neveiksmi”. Tie ir jauni cilvēki, kuri ir izgājuši Latvijas izglītības sistēmu, nemāk latviešu valodu, ienīst valsti, jo šeit liek runāt latviešu valodā, kuru viņi nezina un viņi jūt dusmas pret šo valsti, kas viņus nav iemācījusi, bet pēc tam kaut ko prasa. Bet tas skaits nav liels. 

Politologa vērtējumā šai partijai nav lielas izredzes vēlēšanās pārsniegt 5% barjeru un iekļūt 14. Saeimas sastāvā. “Ja būs fatāli zema iedzīvotāju līdzdalība vēlēšanās, iespēja viņiem parādās iekļūt Saeimā. Ja cilvēki ies balsot, iespēja pārsniegt 5% barjeru viņiem nav, jo šajā segmentā ir arī konkurence.” 

Pēdējie “Factum” aptaujas rezultāti liecina, ka pašlaik partiju atbalsta 5,3% vēlētāju. Foto: Evija Trifanova/LETA