Poļu ārsti traumatologi gūst pieredzi Jēkabpilī

Polijas uzņēmums, kas izplata medicīnas implantus, izrādījis interesi par Latvijas ārstu pieredzi ortopēdiskajās operācijās. Par zināšanu apmaiņas vietu izvēlēta Jēkabpils reģionālā slimnīca, kur ar Polijas kolēģiem savā pieredzē dalījās traumatologs Kaspars Ūdris.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas Operāciju blokā šī nebija parasta diena. Traumatologa-ortopēda Kaspara Ūdra darbu operāciju zālē vēroja vairāki Polijas traumatologi, kuri ieradušies Jēkabpilī, lai gūtu pieredzi locītavu mazinvazīvās endoskopiskās ķirurģijas jomā. Pieredzes apmaiņas vizītes Jēkabpilī nodrošina Polijas uzņēmums “Kinetic medical”. “Mēs visā Austrumeiropā izplatām medicīnas produktus, piemēram, medicīnas implantus, kas domāti izmantošanai ortopēdijā. Mūsu galvenais mērķis šeit ir apmainīties zināšanām starp Polijas un Latvijas ķirurgiem. Dakteris Kaspars Ūdris ir ļoti slavens ārsts Polijā, Ukrainā un arī citās Austrumeiropas valstīs, tāpēc izmantojām priekšrocību, ka viņš strādā slimnīcā, kas atrodas diezgan tuvu mums – gandrīz kaimiņos. Ārstniecības iestāde ir ļoti draudzīga,” saka uzņēmuma “Kinetic medical” pārstāvis Mareks Flaks.

Šī bija pirmā Polijas ārstu grupa, kas viesojās Jēkabpils reģionālajā slimnīcā. “Kinetic medical” šādas vizītes plāno rīkot atkārtoti, lai arī citi Polijas ārsti varētu gūt jaunas zināšanas, vērojot Jēkabpils ārstu darbu. “Viņi gūst pieredzi, un es gūstu pieredzi. Tā ir informācijas apmaiņa. Viņi var pastāstīt savas nianses, kā viņi to dara, kā slimnīcā notiek. Tās ir svarīgas lietas, kas var pēc tam palīdzēt veiksmīgāk un ātrāk pacientus ārstēt,” norāda traumatologs-ortopēds Kaspars Ūdris.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Ervīns Keišs: “Mēs uz to raugāmies kā uz salīdzinoši augstu novērtējumu, ka tomēr Polijas kolēģi ir gatavi mērot šo garo ceļu un kopā ar mūsu kolēģi, dakteri Ūdri piedalīties šajās operācijās. Acīmredzams, ka arī attiecībā uz viņa darbu tas ir tiešām augsts novērtējums. Neraugoties uz visām tām grūtībām, par kurām pēdējā laikā esam diezgan daudz diskutējuši veselības nozarē, mūsu uzstādījums ir nezaudēt kvalitāti, turpināt darīt to darbu, kas mums, kā saprotam, lieliski sanāk. Šī pieredzes apmaiņa ir tikai un vienīgi ieguvums gan mums kā slimnīcai, gan arī visiem pacientiem.” 

Polijas kolēģi augstu novērtēja ne tikai Latvijas kolēģu zināšanas un prasmes, bet arī Jēkabpils reģionālās slimnīcas infrastruktūru.