Popē piedzimst dvīņu kumeliņi

Zirgiem dvīņi dzimst ārkārtīgi reti, vēl mazāk ir stāstu, kad abiem kumeliņiem izdodas izdzīvot – it īpaši, ja tie ir identiskie dvīņi. Šādu veiksmes stāstu izdevies piedzīvot Popes pilskalna zirgu saimniecībā, kur maija sākumā piedzima brālis un māsa. Viņiem izdevies pārkāpt laika slieksnim, kad izdzīvošana vēl ir riskanta, jau šobrīd abi iepazīst Popes pieneņu pļavas. Golden Dream un Galaksija dzimuši 4.maijā, tāpēc saimniece to dēvē par savu dāvanu Latvijai.

Popes pilskalna zirgu saimniecības jaunākie iemītnieki nupat atgriezušies no garas pastaigas, paēduši pienu, kā maziem bērniem viņiem laiks diendusai. Tāpēc abi sagurumā ne par ko nav pamodināmi.

Popes pilskalna zirgu īpašniece Antra Vālodze saka: “Mums noveicās, ka tie mazie brīnumiņi bija katrs savā krāsā. Viens ir pelēks, un viņš būs tumšs. Otrs ir ruds, bet viņš ir tik interesanti dzelteni balti ruds, ka nevar zināt, kāda viņam būs krāsa.”

Zirgu mammai Dīnai šie ir pirmie kumeļi, un pazīmes liecināja, ka saimniecībai varētu pievienoties izmērā liels ērzelis, taču visus – arī pašu Dīnu – 4.maija naktī pārsteidza dvīņi.

Antra Vālodze: “Vienkārši nebija, ko teikt. Uzreiz sasaucu meitu un znotiņu, un auklējām visu nakti zirgus uz rokām. Jo kumeliņiem ir ļoti svarīgi pirmajās stundās dabūt padzerties. Dabūt pieniņu. Lai var vēderiņš kustēties un iziet, un sākt darboties. Un tas ir ļoti, ļoti, ļoti primāri un svarīgi. Un tas viss notika, un tad es pēc tam nesapratu, kāpēc es divas dienas nevaru pastaigāt vairs, jo turēt kumeļu uz rokām, pusliektām kājām, ir ļoti sarežģīti un ļoti smagi.”

Ja Dīnai šie ir pirmie kumeļi, tad deviņpadsmitgadīgais Galtjērs ir tētis, vectēvs un jau arī vecvectēvs.

Parasti zirgiem dzimst tikai viens kumeļš, tāpēc arī piena resursi pietiek tikai vienam. Lai abiem dvīņiem piena nepietrūktu, palīdz saimniecības kazas. Gluži tāpat kā cilvēkiem, arī ķēvei ar dvīņiem darba ir dubultā.

Popes pilskalna zirgu īpašniece uzsver: “Zirgu mammai ir liels apjukums. Zirgu mammai jāsaprot, kuru ķert, kuru glābt, uz kuru pusi skriet, bet kumeliņi ar laiku pierod. Un tad viņi pieslēdzas katrs savā pusītē un cieši blakus skrien mammai līdzi.”

Antra Vālodze atzīst, ka izdomāt vārdus ir ļoti sarežģīti, jo visiem Galtjēra bērniem vārdiem jāsākas ar “G”, tajā jāiesaista arī ķēves vārds. Taču gala rezultātā ģimene paļāvusies uz sajūtām, un mazais rudais brālis nodēvēts par Golden Dream jeb Zelta Sapnīti, bet māsa - Galaksija.