Pret Covid-19 vēl nav vakcinējušies vienpadsmit ģimenes ārsti

Šī nedēļa ir pēdējais brīdis, lai, uzsākot vakcināciju, līdz 15. novembrim saņemtu vakcinācijas sertifikātu. Starp vakcināciju neuzsākušajiem šobrīd ir vienpadsmit ģimenes ārsti, ReTV informē Nacionālajā veselības dienestā (NVD). Turklāt - ir arī tādi, kas tikai nesen saņēmuši pirmo poti.

Jāzeps Pogumirskis pirmās Covid-19 vakcīnas savā praksē saņēma jūnija pirmajā pusē. Sākuši ar sešām vakcinācijām nedēļā, bet pakāpeniski palielinājuši tempu. Piemēram, pagājušonedēļ dakteris kopā ar savām trim palīdzēm pie potes palīdzējis tikt 30 cilvēkiem. Tomēr starp Krāslavas novadā strādājošo ģimenes ārstiem viņa praksē procentuāli ir vismazākais vakcinēto pacientu īpatsvars. “Pirmkārt, ir ļoti liels procents vecāku cilvēku pēc 80, kuri viensētās dzīvo, maz kur staigā, maz kur iziet, gulošu pietiekoši daudz, pirmās grupas invalīdu, procentos nepateikšu, bet ir. Un lieli attālumi,” saka Jāzeps Pogumirskis, ģimenes ārsts Krāslavas novadā.

Dakterim praksē palīdz māsiņa, ārsta palīgs un reģistratore. Vēl šodien viņš cerēja papildspēkos piesaistīt vēl vienu feldšeri, taču viņa paziņojusi, ka saslimusi. Lai gan praksē mediķi vakcinē un uz to aicina, paši vakcinētāji otro poti vēl nav saņēmuši. Dakteris ReTV atzīst - derīga Covid-19 sertifikāta viņam nav. “Man personīgi nav pabeigta vakcinācijas procesa. Es vakcinējos nedēļu atpakaļ. Vienreiz un otrreiz biju karantīnā,” skaidro Jāzeps Pogumirskis.

Dakteris skaidro, ka janvārī, kad sākās mediķu vakcinācija, saslimuši vairāki viņa radinieki. Pats gan ne ziemā, ne vēlāk šī gada laikā ar Covid-19 nav slimojis. Lai gan vairākas reizes juties slikti, tests visu laiku bijis negatīvs. Bet vakcinēties viņš vienkārši nav gājis.

Nacionālajā veselības dienestā Līgumpartneru departamenta direktore Daiga Vulfa informē, ka vakcinācijas procesu līdz pirmdienai nebija uzsākuši vienpadsmit ģimene ārsti, pieci no viņiem strādā Rīgas rajonā, četri - Latgalē, vēl pa vienam Zemgalē un Kurzemē. “Pa dienām tie cipari mainās. Nav tā, ka šie ģimenes ārsti, kas nav novakcinējušies, atteiktos vakcinēties. Mēs ļoti ceram, ka uz 15. novembri tas skaits, kas nebūs novakcinējušies, būs nulle vai tuvu tai.”

“Vēl jau laiciņš ir, divas nedēļas. Tie, kas ir iesākuši vakcinācijas procesu, nu, noteikti to pabeigs. Es domāju, tā viena vai divas dienas nav kā akmenī iecirstas. Galvenais, ka process ir iesākts un noteikti tiks pabeigts,” pauž Līga Kozlovska, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja.

Arī Lauku ģimenes ārstu asociācijā ReTV norāda, ka biedru, kas vēl nav vakcinējušies, nevajadzētu būt daudz. Jāpiezīmē, ka Latgales ārsts Jāzeps Pogumiskis pirms sešiem gadiem saņēma Latvijas ārstu biedrības balvu nominācijā “Gada ārsts 2015”.  


Foto: Freepik