Pret pandēmiju – ar lūgšanām

Jersikas Svētās Marijas Magdalēnas Romas katoļu baznīcas draudzes locekle Rita Semeiko, kas uzzināja par iniciatīvu – kolektīvo lūgšanos katru otrdienas vakaru pulksten 21:00 – saprata, ka ideja jāatbalsta.

Rita Semeiko stāsta, ka cilvēki, lai gan nevar atrasties kopā ar saviem mīļajiem, kopīgi var lūgties. “Jau Kristus savā laikā ir solījis – tur, kur divi vai trīs sanāks kopā Viņa vārdā, tur arī Viņš būs mūsu vidū,” viņa pauž. Tiek pieņemts, ka cilvēki, kuri nezina baznīcas lūgšanas, arī pievienosies. Rita stāsta: “Viņi var lūgties saviem vārdiem.”

Iniciatīva neaicina obligāti doties uz baznīcu. Vienoties kopējā lūgšanā cilvēki var jebkur – savās mājās, darbavietā vai pie dabas.

Iniciatīvas autore ir Svētā Jāzepa Betānijas dominikāņu māsu klostera pārstāve – ilggadēja Latvijas Radioteātra režisore Irēna Cērmane. Viņa gan atzīst, ka ne vienīgajai ienācis kas tāds prātā – pārliecināta, ka daudzi šajā skarbajā laikā lūdzas. “Atšķirība ir tāda, ka mēs tagad lūgsimies kopā.”

Lūgt Dievu atbrīvot cilvēci no bīstamās slimības Covid-19, dziedināt slimos, sniegt mierinājumu viņu ģimenēm un dot enerģiju un atbalstu mediķiem aicināts ikviens.

Svētā Jāzepa Betānijas dominikāņu māsu klostera priore Hanna: “Pat nav vajadzība, ka jūs esat kristietis. Jūs varat pievienoties. Svarīgi ir, ka jūs esat atvērts uz to, ka Dievs eksistē, jo citādāk lūgšanām nav jēgas. Lūgties, saukt Dieva palīdzību šajā situācijā var pievienoties jebkurš.”

Palīdzību Visaugstākajam lūgsim otrdienās pulksten 21:00 katrs aiz sava loga, bet domās – visi kopā.