Pret vakcināciju jutīgiem pacientiem – īpaša aprūpe

Jau tuvākajā laikā tiem pacientiem, kuriem varētu būt paaugstināta jutība vai kāda saasināta reakcija pēc vakcinācijas pret Covid-19, Rīgas Austrumu slimnīcā būs pieejama īpaša aprūpe.

Tā ietvers ilgāku un vērīgāku uzraudzību gan pirms, gan pēc potes, ja nepieciešams – arī papildus izmeklējumus un analīzes laboratorijā. Lai saņemtu šādu aprūpi, nepieciešams ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījums. Pašlaik iecerēts, ka pacienta iemaksa par to nebūs jāmaksā.

 “Šeit ir ārstam jāizvērtē tiešām, ja ir bijusi kaut kāda smaga anafilakse no vakcīnām, vai ir bijusi kāda smaga reakcija pēc pirmās vakcīnas, pacients ir varbūt nokļuvis slimnīcā vai ir bijusi smaga reakcija, ir kāds izraksts, kas to apliecina, tad, protams, šie ir tie gadījumi, kad vajadzētu otro vakcīnu veikt īpašos apstākļos, lai būtu pacientam droši un visiem pārējiem,” pauž Sarmīte Dzene, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Ambulatorās daļas vadītāja.

Plānots, ka jaunais pakalpojums būs pieejams jau nākamnedēļ. Lai pieteiktos, jāzvana uz Rīgas Austrumu slimnīcas vakcinācijas kabineta tālruni.


Foto: Freepik