Ugunsgrēka laikā pretojas evakuācijai

Aizvadītajā naktī pagaidām nezināmu iemeslu dēļ ugunsgrēks izcēlās Liepājas Sociālā dzīvojamā mājā, no kuras ugunsdzēsēji evakuēja 50 cilvēkus. Viens no iemītniekiem bija saelpojies dūmus, tāpēc nogādāts slimnīcā. Glābšanas darbus ugunsdzēsēji raksturo kā sarežģītus, jo ne visi iedzīvotāji labprātīgi piekrituši pamest degošo ēku. Pašvaldībā sola, ka līdz vakaram cilvēki jau drīkstēs atgriezties savos dzīvokļos. 

Ziņu par ugunsgrēku Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma pulksten četros naktī. Sociālās dzīvojamās mājas otrajā stāvā dega viens dzīvoklis 12 kvadrātmetru platībā, taču spēcīgs sadūmojums bija izplatījies visā ēkā, tāpēc gan pa mājas izeju, gan avārijas kāpnēm tika uzsākta iedzīvotāju evakuācija. Dūmu detektori ēkā bija nostrādājuši, taču iedzīvotāji to signālus neesot ņēmuši vērā. VUGD Kurzemes reģiona brigādes operatīvais dežurants, majors Gatis Bajinskis: “Cilvēki, kuri tur dzīvo, signalizāciju laikam ne vienmēr uztver nopietni. Nevēra vaļā durvis, paši arī nemēģināja glābties. Nācās vairākas durvis uzlauzt, cilvēkus piespiedu kārtā izvest ārā no šīs piedūmotās ēkas.”

Dzēšanas darbus pabeidza divu stundu laikā. Evakuētie iedzīvotāji operatīvi tika nogādāti turpat pāri ielai esošajā nakts patversmē. Liepājas pilsētas Sociālā dienesta direktores vietnieks Ainārs Bunka: “Kam vajadzēja gultas vietas, tika ierīkotas, sēdvietas, silta tēja, no rīta brokastis noorganizējām. Pirmajā brīdī cilvēkiem bija jāpasēž gaitenī nakts patversmē. Tur ir arī tukšas telpas, kas nav istabiņas, sapulču telpas. Viņi sēdēja tur, gaidīja, bet bija jau ap pieciem no rīta, tā kā nebija visa nakts.” 

Pēc ugunsgrēka atklājās, ka bez vēsts pazudusi degošā dzīvokļa iemītniece – kāda gados jauna sieviete. Pazudušo policija atrada pēc vairākām stundām. Par notikušo ierosināts kriminālprocess, taču sīkāku informāciju pagaidām policija nesniedz. Kamēr tika pārbaudīta ēkas konstrukciju un elektrotīklu drošība, iedzīvotāji tur netika ielaisti, taču Sociālais dienests ziņoja, ka līdz vakaram visi varēšot atgriezties savos dzīvokļos.#SIF_NVZ2022