“Prime Orchestra” koncerttūrē iegūtā nauda tiks ziedota Ukrainas atbalstam

Ar koncertu Jelgavā noslēgusies Ukrainas kolektīva “Prime Orchestra” koncerttūre Latvijā. Mēneša laikā mūziķi snieguši piecpadsmit koncertus, no kuriem visa par biļetēm iegūtā nauda tikšot ziedota Ukrainas atbalstam.

Mūzikas kolektīvs “Prime Orchestra” no Harkivas, kurā neparastu simbiozi veido orķestris, rokgrupa, dīdžejs un solisti, izveidojies 2014. gadā, kad Krievija faktiski uzsāka karu Ukrainā. Pēdējos gados kolektīva darbību ierobežoja kovida pandēmija, bet, kad šķita, ka koncerttūrēm atkal visi ceļi ir vaļā, Ukrainā atkal sākās kara darbība. “Kad sākās karš, lielākā daļa bija Harkivā. Mierīgi gulēja un pamodās no sprādzieniem. Joprojām galvā ir haoss,” saka Aleksejs Horolskis, ģitārists, grupas muzikālais producents.

Tomēr tika nolemts ieplānoto koncerttūri Baltijas valstīs neatcelt, bet, ziedojot visus ienākumus no biļetēm, ar to palīdzēt Ukrainai un arī pašiem mūziķiem. “Mēs runājam vairāk ne par biznesu, bet par vēlmi palīdzēt saviem draugiem - kaut mēnesi padzīvot brīvā valstī un paelpot svaigu gaisu,” saka Dmitrijs Komarovs, “YOU ARE events” ģenerāldirektors.

Turneju gan nācās par mēnesi pārcelt, līdz tika saņemtas visas atļaujas izceļošanai no Ukrainas. Tikmēr mūziķi, neraugoties uz trauksmes sirēnām un sprādzieniem, gatavojās koncertiem. “Mēs izbraucām uz Ļvivu. Sākām meklēt, kur varētu mēģināt. Var tur - mēģinām, var te – mēģinām. Pēc tam izbraucām. Dažus priekšnesumus mainījām, jo visi, īpaši vīrieši, nevarēja izbraukt, citi neizbrauca personisku iemeslu dēļ, bet mēs papildinājām sastāvu ar jauniem dalībniekiem, kas labi iekļāvās kolektīvā,” uzsver “Prime Orchestra” diriģents Deniss Dorošenko.

Visu mēnesi apmēram piecpadsmit koncertos ukraiņu mūziķi, neraugoties uz saspringto situāciju pašu mājās, Latvijas skatītājiem demonstrēja savu talantu, enerģiju un nebeidzamo cīņas sparu. Līdztekus krāšņajiem priekšnesumiem skatītājus 1 5 stundu garajā programmā gaidīja arī kāds pārsteigums

Koncerts Jelgavā šajā turnejā bija pēdējais. Šodien mūziķi jau ir ceļā uz mājām, vien ne visiem tādas vairs ir.

“Prime Orchestra” dalībnieki nolēmuši, ka, uzmundrinot iedzīvotājus, iespēju robežās koncertēs arī Ukrainā, bet Latvijas koncertos nopelnītā nauda, kas, pēc organizatoru domām, būs vairāki desmiti tūkstoši eiro, būs ziedojums Ukrainas atbalstam.


#SIF_NVZ2022