Problēmas ir, bet nav nerisināmas

Kopš Daugavpilī kanalizācijas akā iekrita četrus gadus vecs zēns, SIA “Daugavpils ūdens” pārbaudījis 40 procentus aku pilsētā un atzīst - problēmas ir, bet nav nerisināmas. Atstādināta arī viena atbildīgā persona. 

Ir pagājušas nepilnas divas nedēļas, kopš Daugavpils centrā vienā no kanalizācijas akām iekrita un vairākas stundas pavadīja četrus gadus vecs zēns. Šis negadījums lika SIA “Daugavpils ūdens” ārpus kārtas pārbaudīt, kas notiek ar ūdens apgādes un kanalizācijas sistēmu pilsētā. “Pilsētā strādā sešas brigādes, katra brigāde sastāv no trīs speciālistiem, pārbaudām ūdens apgādes un kanalizācijas akas lūku, kuras atrodas SIA “Daugavpils ūdens” piederības robežās,” stāsta SIA “Daugavpils ūdens” izpilddirektors Aleksandrs Kramorenko.

Daugavpilī ir 25 apkaimes, no kurām 19 ir nodrošinātas ar ūdens apgādes un kanalizācijas sistēmu, kopumā pilsētā ir vairāk nekā 500 kilometru tīklu, kurā ir 26 000 ūdens un kanalizācijas akas vāku. Katru gadu pavasarī un ziemas periodā SIA “Daugavpils ūdens” nodrošina ūdens apgādes un kanalizācijas sistēmas pārbaudes. Aleksandrs Kramorenko: “Šī gada janvārī notika pārbaude arī tajā pašā apkaimē, kur notika nelaimes gadījums. Pašlaik uzņēmumā izveidota iekšējā izskatīšana, izskatīšanas laikā tika atstādināts speciālists, kurš bija atbildīgs par kanalizācijas tīklu pārbaudi”

Nepilnu divu nedēļu laikā ir pārbaudīts 40% ūdens apgādes un kanalizācijas lūkas, 11 no tām esot mainītas, jo neatbilda noteiktajām prasībām.

Pārbaudes šobrīd turpinās - tās veic divi speciālisti, atverot lūku un veicot tehnisko pārbaudi, bet trešais speciālists to reģistrē sarakstā. 

SIA “Daugavpils ūdens” informē, ka esot ūdens apgādes un kanalizācijas sistēmas, kuras izbūvētas vēl padomju laiko ražošanas zonās vai daudzdzīvokļu māju pagalmos, kuras tagad piederot privātpersonām. Tikmēr iedzīvotāji zina par negadījumu, taču satraukuma neesot - vajagot vien pašiem bērnus uzraudzīt.

Ārkārtas pārbaudes darbus tiek plānots pabeigt mēneša laikā. Kāda ir kopējā situācija Daugavpilī ar ūdens apgādes un kanalizācijas sistēmu, SIA “Daugavpils ūdens” komentēt vēl nespēj, jo visa informācija vēl jāapkopo. 


#SIF_NVZ2022 

Foto: Freepik