Projekts ir, sporta laukuma nav

Vismaz par pusgadu kavējas Priekuļu vidusskolas sporta laukuma izbūve. Šobrīd laukums ir aizaudzis, tas ir pilns ar akmeņiem. Nekas neliecina par iespēju tur veikt jebkādas sporta aktivitātes. Projekts izmaksājis 700 tūkstošus eiro.

Darbi bija uzsākti pirms diviem gadiem, bet vēl joprojām teritoriju ierobežo žogs. Būvniecības darbus apturēja, jo pašvaldība konstatēja neatbilstību augsnes virskārtā - tā bija pilna ar akmeņiem Priekuļu apvienības pārvaldes vadītāja Evita Šīrante saka: “Droši vien būvnieks kādā brīdī kļūdījās ar to, ka nepiefiksēja augsnes virskārtas svešķermeņus, līdz ar to darbus apturējām. Tāpēc tik ilgi ir šis projekts un nenododas. Kļūdas esam konstatējuši un novērsuši. Kuru katru brīdi līdz skolas sākumam noteikti būs kārtībā.”

Viena no lielākā Latvijas futbola kluba “Priekuļi” pārstāvis Arnis Melbārdis atzīmē, ka no vecā laukuma ņēma analīzes, lai pārliecinātos, kā veidot jauno laukumu. Taču pašreizējais rezultāts ir neapmierinošs. “Zinu, ka šis nav pirmais un pēdējais laukums, kurš pēc renovācijas nav funkcionāls futbolam. Tur tagad aug nezāles, nevis zālājs. Tas ir jāpļauj un jākopj, nevis jāatlaiž līdz ceļiem un tad govis jālaiž.”

Būvuzraugs ReTV Ziņām norāda, ka šonedēļ vai nākamnedēļ būvnieks atsāks darbus, lai lasītu akmeņus. Savukārt iesētā zāle nav izdīgusi, jo sēklas karstajā laikā izdegušas. “Šie akmeņi tika lasīti, frēzēti vienā virzienā un otrā. Jāmaina frēzēšanas virziens, lai efekts būtu lietderīgāks. Vismaz padsmit reizes tas tika darīts, jo šis slānis ir 15 centimetrus biezs, tā nav plāna virskārta,” pauž būvuzraugs, SIA “Marčuks” valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Marčuks.

Kopējās objekta būvniecības izmaksas ir 700 tūkstoši eiro bez PVN, taču pašvaldībai nebūs jāmaksā par veiktajiem labojumiem, jo būvnieks piešķīris piecu gadu garantiju. Ar būvniekiem sižeta tapšanas laikā sazināties neizdevās. Interesanta nianse - sākumā šeit bija paredzēta arī Latvijas futbola izlases treniņu bāze, taču arī šī ideja no federācijas noklusa. 

Tiesa gan - projektu virzīja iepriekšējā futbola federācijas vadība, tagad uzsāktas sarunas, ka tuvākajos gados šeit izveidos iekštelpu futbola laukumu, taču iesākumā jāsaved kārtībā pašreizējais futbola zāliens. Pašvaldībā cerot, ka laukums tiks atklāts jaunajā mācību gadā, tātad - līdz termiņam palicis mazliet vairāk par mēnesi.