Putina izsludinātā "Ziemassvētku pamiera" laikā krievi Baltkrievijā ieved kārtējo ešelonu ar kara tehniku

Baltkrievijā piektdien ieradies vēl viens ešelons ar krievu kara tehniku, kas paredzēta Baltkrievijas un Krievijas bruņoto spēku kopīgajai reģionālajai vienībai, paziņojusi Baltkrievijas Aizsardzības ministrija.

Monitoringa organizācija "Belaruski Gajun" savā "Telegram" kanālā ziņo, ka Krievija uz Baltkrieviju nosūtījusi vēl vismaz 50 savas atmijas tehnikas vienību.

Ešelonā sastāvā ir 43 kravas mašīnas "Kamaz" un "Ural", vilcēji BAZ-6306, piecas degvielas cisternas, divi zenītlielgabali ZU-23-2, lauka virtuves un ūdens mucas. Vienai no automašīnām bijusi numura zīme, kas liecina par piederību Krievijas rietumu kara apgabalam, ziņo "Belaruski Gajun".

Saskaņā ar organizācijas rīcībā esošo informāciju daudzām kravas mašīnām ir simbols "Z", kāds uzkrāsots krievu spēkratiem Ukrainā.

Organizācija norāda, ka ešelons ieradies Baranavičos, Baltkrievijas rietumos.

Krievijas valsts televīzija piektdien vēsta, ka Ukrainā pusdienlaikā pēc Maskavas laika [plkst.11 pēc Latvijas laika] Krievijas armija pārtraukusi uguni visā frontes līnijā.

"Pusdienlaikā šodien visā kontakta līnijā stājās spēkā uguns pārtraukšanas režīms. Tas turpināsies līdz 7.janvārim," ziņo "Pervij kanal".

Kā ziņots, Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien uzdeva aizsardzības ministram Sergejam Šoigu ieviest uguns pārtraukšanas režīmu uz 36 stundām visā frontes līnijā Ukrainā pareizticīgo Ziemassvētku laikā. Putins arī aicināja Kijivu sekot Krievijas piemēram.

Ukraina ir noraidījusi Putina aicinājumu, uzskatot to par propagandas žestu un viltību.

"Banāls triks. Tur nav ne mazākās vēlmes izbeigt karu. Turklāt atgādināšu, ka tikai Krievija ar raķetēm un lidrobotiem uzbrūk civiliem objektiem, tajā skaitā reliģisko rituālu vietām, un to dara tieši Ziemassvētku dienās. Tāpēc vēlreiz - nevajag reaģēt uz Krievijas Federācijas vadības apzināti manipulatīvām iniciatīvām," norādījis Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska padomnieks Mihailo Podoļaks.


Foto: Zumapress/Scanpix