PVD no dzīvnieku audzētavas izņem 105 suņus

Par dzīvnieku labturības pārkāpumiem Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) no suņu audzētavas “Lieldeviņzare” Bauskas novadā izņēmis 105 suņus, tostarp arī kucēnus. Šāds lēmums esot pieņemts, jo PVD atkārtoti konstatējis labturības un dzīvnieku pavairošanas kontroles pārkāpumus.

Suņu audzētava “Lieldeviņzare” PVD redzeslokā nonākusi jau vairākkārt. Kā ReTV stāsta Dienvizemgales pārvaldē, kuru teritorijā atrodas suņu audzētava, administratīvā pārkāpumu lieta uzsākta janvārī, bet februārī bijusi atkārtota pārbaude. Tomēr situācija labturības jautājumos un dzīvnieku pavairošanas kontrolē neesot mainījusies. PVD Dienvidzemgales pārvaldes vadītājs Jānis Grosbārdis: “23. februārī, veicot atkārtoto kontroli, redzējām, ka suņi tiek turēti būros. Nevis īslaicīgi, bet varēja redzēt, ka dzīvnieki tajos atrodas ilglaicīgi. Uz vietas nebija dzīvnieku saimnieces, dzīvniekiem nebija ūdens. Bija nekontrolēta vairošanās. Dažāda dzimuma dzīvnieki ir vienā barā. Ņemot vērā liecības, ko ieguvām, arī pievienojot pārbaudes protokolam fotogrāfijas, tika pieņemts lēmums rīkoties šādi, jo skaidrs, ka situācija ir un var kļūt nekontrolējama.”

No audzētavas izņemti visi 105 dzīvnieki, starp kuriem bijuši arī šomēnes dzimuši kucēni. Visi izņemtie suņi, kuri lielākoties pretendējot uz korgija šķirni, izvietoti jeb nodoti glabāšanai četrās dzīvnieku patversmēs. Sociālajā vietnē “Facebook” gan raisījusies diskusija, vai situācija bijusi tik slikta? Vizuāli audzētava šoreiz izskatījusies tīra un sakopta. Grosbārdis: “Iespējams, redzot āra voljērus vai atsevišķus suņus, situācija liekas diezgan pieņemama, bet, veicot kontroles vairākkārtīgi, redzam situāciju kopumā. Tā nemainās. Saimniece nav novērsusi tās lietas, uz ko mūsu inspektori ir norādījuši. Mēs, protams, nezinām, varbūt ir saimniecei arī palīgi, ko viņa pieaicina. Ņemot vērā, ka tas nav legāli apstiprināts, nezinām – viņa ir viena vai desmit. Tas, ko redzam, ir viena saimniece un kādreiz kāds palīgs, un tas ir par maz.”

Jāpiebilst, ka dzīvnieku patversmēm ir noteikts, ka uz katriem simt dzīvniekiem jābūt pieciem kopējiem. Lielāku uzmanību audzētavām PVD pievērš, ja saņemtas sūdzības. Lēmums šajā administratīvajā lietā jāpieņem mēneša laikā, tad arī būšot zināms, vai izņemtie suņi tiks nodoti adopcijai, vai atdoti atpakaļ saimniecei.Foto: PVD