Radi, glābēji un zemessargi trīs dienas meklē mežā pazudušu sirmgalvi

Trīs dienas un divas naktis mežā pavadījis kāds 87 gadus vecs sirmgalvis. Ģimene vērsās pēc palīdzības, lai kungu atrastu, cerot, ka viņš būs sveiks un vesels. Pēc gandrīz trīs dienu ilgas operācijas tas arī izdevās.

Cienījamo gadu kungs no Jelgavas mežā devies pirmdien rīta pusē. Mežs viņam visu mūžu bija iecienīta pastaigu vieta, mērķis bija arī piepildīt ogu spainīti. Taču ģimene, nesagaidot ilgas stundas atpakaļ sirmo vīru, sāka uztraukties. “Ģimenes locekļi uztraucās, devās viņu meklēt, diemžēl neizdevās viņiem atrast. Nākamajā dienā tika informēta arī policija,” saka Dace Kalniņa, Valsts policijas pārstāve.

Otrdien, kad ģimene lielās raizēs bija pavadījusi nakti, meklēt senioru devās policija, zemessardze un brīvprātīgie. Tika piesaistīts arī drons un suņi. “Zemgales reģiona pārvaldes darbinieki - 38, gan arī Valsts meža dienesta darbinieki, arī zemessargi, organizācija “Bezvests.lv”, brīvprātīgie, kuriem līdzi bija kinologi ar diviem suņiem. Tika iesaistīti arī studenti, tika iesaistīti arī praktikanti, ģimenes locekļi meklēšanā,” stāsta Dace Kalniņa.

Arī glābējiem bija bažas par to, ka 87 gadus vecais vīrietis bija pavadījis visu pirmdienu, visu nakti mežā, kad ārā temperatūra ir jau rudenīgi zema. “Tas ir ļoti atkarīgs no katra cilvēka veselības stāvokļa, un, kā redzam, ja šis cilvēks jau bija pavadījis nakti ārā, tad tas ir iespējams, ir iespējams izdzīvot arī šādos laikapstākļos, bet tas tiešām ir atkarīgs no katra fiziskās kondīcijas un sagatavotības,” pauž Arvis Zīle, Zemessardzes 52. kaujas atbalsta komandieris.

Arī policijas pārstāve Dace Kalniņa ReTV Ziņām stāsta, ka šāda apjomīga meklēšana negadās bieži. “Mums arī šīs nedēļas laikā bija vēl viena pazušana Aizkraukles pusē, kur arī vīrietis devās uz purvu ogot, neatgriezās mājās. Policisti tika iesaistīti, lidmašīna tika iesaistīta, lai viņu atrastu. Par laimi - vīrietis iznāca pats nākamajā dienā no purva, viņa veselībai ari briesmas nedraud.”

Jelgavas sirmgalvis bija aizgājis desmit kilometrus tālāk no sākotnējās atrašanās vietas. Šobrīd viņš nogādāts slimnīcā, bet patiesībā varot teikt, ka kungs ir sveiks un vesels. 


Foto: Freepik